06.07.2017

The Bye Bye Man

Stay Title’ın yönettiği The Bye Bye Man filminin oyuncu kadrosunda Douglas Smith, Lucien Laviscount, Cressida Bonas ile Carrie Anne Moss yer alıyor.

The Bye Bye Man, 07 Temmuz 2017’de vizyonda!

The Bye Bye Man adlı kötü bir ruh, masum kurbanlar seçerek onların hayatlarını kabusa çevirmektedir. Geçmişten gelen ve farklı yöntemlerle kurbanlarının intihar etmelerini sağlayarak bundan beslenen Bye Bye Man geri dönmüştür! Gerçek olaylardan esinlenilen filmde ise bu kez lanet; Elliot, Sasha ve John adlı üç arkadaşın peşindedir. Bu üç arkadaş; başlangıçta yeni taşındıkları evde yaşanan gizemli olayları hafife alırlar. Elliot evde yaptıkları partide tesadüfen bu ismin yazıldığı bir kağıt bulur ve bundan sonrasında artık kurtuluş kalmamıştır. Bye Bye Man onlara musallat olacak ve korku dolu anlar hızlıca bir kabusa dönüşecektir.

Bir virüs gibi yayılan bu kötülükten ancak onu zihinlerinden silerlerse kurtulacaklardır fakat bu pek de kolay değildir. Gördükleri halüsinasyonlarla birbirlerine zarar verecek noktaya gelen yakın arkadaşlar, Bye Bye Man’den kurtulmak için onun geçmişini araştırmaya ve bu lanete ait her anıyı ortadan kaldırmaya çalışırlar.

Yazar ve tarihçi Robert Damon Scneck; Sun Prairie’de 1990 yılında üç üniversite öğrencisinin başına gelen bu olayı araştırmak için yola koyulduğunda karşılaştığı gizemli olaylar karşısında çok şaşırdı. Çünkü bu hikâyede hala gizemi çözülmemiş; ürkütücü ve gizemli noktalar vardı. Yapımcı Trevor Macy ise ilk metinleri okudunda; “Beni bu materyallere çeken şey bir uyarı içermesiydi. Elimize birçok gerçek hikaye ulaşıyor fakat The Bye Bye Man’de bizi etkileyen ve ikna eden en önemli nokta sadece gerçek bir olaya dayanması değildi. Takıntılı düşünceleri olan ya da bu tarz hikayelere merak duyan herkesin okuyabileceği kadar basit olayları içermiyordu.”diyor. Hikâyenin merkezinde yer alan ve üç öğrenciden birini canlandıran Cressida Bones ise şunları söylüyor: “Hepimizin endişeleri var. Ama bunları kafaya takmak onları yok etmiyor. Bir şekilde, geçecekler” diyor ve ekliyor “Ama geçmediğini hayal edin.”