08.06.2016

Korku Seansı 2 (The Conjuring 2)

New Line Cineması’nın doğaüstü gerilim filmi Korku Seansı 2, yönetmen James Wan  ile birlikte rekor kıran bir başarı yakalayan ilk film Korku Seansı’nın karakterleri ünlü demonolojistler Ed ve Lorrein Warren’ı, farklı bir gerçek olayı konu alan vaka dosyası ile yeniden ekranlara geliyor.

Filmin baş karakterleri Lorraine and Ed Warren, Oscar adayı Vera Farmiga (“Up In the Air,” TV’s “Bates Motel”) ve Patrick Wilson (“Insidious/Ruhlar Bilgesi”) tarafından canlandırılıyor. Bu filmde Warren’lar, dehşet verici olağanüstü araştırmalarına, kötü niyetli bir ruhun dört çocuk büyüten bekâr bir annenin evine musallat olması üzerine, onlara yardım etmek için Kuzey Londra’ya yolculuk ediyorlar.

Film, yönetmen James Wan’ın büyük gişe hasılatı yapan korku filmi The Conjuring ‘in uluslararası ününü takip ediyor. Film dünya genelinde 319 milyon dolarlik gişe başarısı yakaladı ve hala The Exorcist’in ardından en çok kazanan ikinci korku filmi unvanını taşıyor.

Filmin diğer rollerinde; bekâr anne rolünde Frances O’Connor (TV’s “The Missing”), Madison Wolfe (TV’s “Zoo”), Lauren Esposito, Patrick McAuley Benjamin ve çocuk rollerinde Haigh Maria Doyle Kennedy (TV’s “Orphan Black”), Simon Delaney (TV’s “Roy”), Franka Potente (TV’s “The Bridge”) ve Simon McBurney (“Mission Impossible: Rogue Nation”) yer alıyorlar.

Senaryo Chad Hayes & Carey W. Hayes & James Wan ve David Leslie Johnson, hikaye Chad Hayes & Carey W. Hayes & James Wan tarafından yazılmıştır.

Korku Seansı 2 ( The Conjuring 2 ) 10 Haziran 2016 tarihinde vizyona giriyor.

The Conjuring