07.07.2016

Tarzan Efsanesi ( The Legend of Tarzan )

Aksiyon-macera filmi ‘‘ Tarzan Efsanesi – The Legend Of Tarzan ’’ Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures tarafından vizyona sunuluyor. Başrolünde Alexander Skarsgård’ın (HBO’s “True Blood”) yer aldığı ve Tarzan’ı canlandırdığı, efsanevi Tarzan karakterinin yaratıcısı ise Edgar Rice Burroughs.

Filmin diğer başrollerinde yer alan oyuncular ise şöyle sıralanıyor: Oscar adayı Samuel L. Jackson (“Pulp Fiction,” “Captain America” filmleri), Margot Robbie (“The Wolf of Wall Street,” “Whiskey Tango Foxtrot”), Oscar adayı Djimon Hounsou (“Blood Diamond,” “Gladiator”), Oscar ödüllü Jim Broadbent (“Iris”) ve iki Oscar ödüllü Christoph Waltz (“Inglourious Basterds,” “Django Unchained”).

Bir zamanlar Tarzan olarak bilinen John Clayton III, Lord Greystoke, yıllar once Afrika ormanlarını, aşık olduğu karısı Jane ile birlikte arkasında bırakmış ve burvuva hayatına başlamıştır. Şimdi ise parlementonun ticari hükümet temsilciğini yapması için Congo’ya tekrar davet edilir. Ancak, Belçikalı Kaptan Leom Rom’un tezgâhladığı aç gözlülük ve intikam oyununda piyon olduğundan bir haberdir. Fakat bu öldürücü komplonun arkasında olanların nasıl bir savaşı başlattıkları hakkında hiçbir fikirleri yoktur.

David Yates’in (son dört “Harry Potter” filmi ve gelecek “Fantastic Beasts and Where to Find Them”in de yönetmeni) yönetmenliğindeki, senaryosu Adam Cozad ve Craig Brewer ait olan The Legend Of Tarzan‘nın hikâyesi Burroughs’un yarattığı Tarzan serilerinden uyarlandı, yapımcılığını, efsanevi yapımcı Jerry Weintraub (“Behind the Candelabra”, “Ocean’s” üçlemesi) ve Tony Ludwig (“Starsky & Hutch”), yönetici yapımcılığını ise Susan Ekins, Nikolas Korda, Keith Goldberg, David Yates, Mike Richardson ve Bruce Berman gerçekleştirdi.

Kamera arkası yaratıcı ekibide; görüntü yönetmeni Henry Braham (“The Golden Compass”), Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Stuart Craig (“Dangerous Liaisons”, “The English Patient”, “Harry Potter” filmleri) ve Oscar adayı kostüm tasarımcısı Ruth Myers (“Emma”, “Unknown”) yer alıyorlar. Filmin müziği ise Rupert Gregson-Williams (“Grown Ups”) tarafından bestelenmiştir.

“ Tarzan Efsanesi – The Legend Of Tarzan ’’ İngiltere’deki Warner Bros. Leavesden stüdyolarında ve civarındaki lokasyonlarda çekildi.

8 Temmuz 2016’dan itibaren gösterime girecek filmi, 2D, 3D ve IMAX formatlarında seyirci ile buluşacak.