22.06.2017

Dağların Ardında (Tramontane)

Vatche Boulghourjian’ın yönettiği Dağların Ardında (Tramontane) filminin oyuncu kadrosunda Michel Adabachi, Sajed Amer, Abido Bacha ve Toufic Barakat yer alıyor.

Dağların Ardında (Tramontane), 23 Haziran 2017’de vizyonda!

Kısa filmleri ile birçok uluslararası festivalden ödül alan genç yönetmen Vatche Boulghourjian’dan dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan; aile, aidiyet ve savaşın izlerine dair kalbinize dokunacak olağanüstü bir ilk film. 2016 Cannes Film Festivali’nde Eleştirmenler Haftası’na seçilen DAĞLARIN ARDINDA, hayatın tüm zorluklarının üstesinden gelmeyi başaran genç ama kör bir müzisyenin geleceği için verdiği mücadele anlatıyor.

Rabih, Lübnan’nın küçük bir köyünde annesiyle sakin ve mutlu bir hayat süren genç bir müzisyendir. Huzurlu hayatının büyük bir parçası olan müzik grubuyla beraber Avrupa turnesine çıkmak için pasaport başvurusu yapan Rabih, kimliğinin sahte olduğunu öğrenmesiyle yıkılır. 24 yaşındaki genç adam, hayatı boyunca bildiği tüm gerçekleri sorgulamaya başlar. Gerçeğin peşine düşünce de; annesi, kimliği, ailesi ve hatta ülkesi ile ilgili bildiği her şeyin kocaman bir yalan olduğunu öğrenir. Görmeyen gözleriyle yolunu bulmaya çalışan Rabih için belki de en büyük hayal kırıklığı, etrafındaki herkesin geçmişini görmemek için kör olmayı seçtiğini fark etmesi olacaktır.

https://youtu.be/6ULVTLqEKuk