09.05.2016

Vampirle Görüşme Yeniden Çekiliyor

Jared Letro Lestat Interview with the Vampire

Anne Rice’ın romanından uyarlanan Korku-Fantastik türün en sevilen filmlerinden “Interview with the Vampire”  , The Vampire Chronicles serisinin baş karakteri “Brat Prince”  yani Vampir Lestat’ı da unutulmaz karakterler arasına sokmuştu.  Yüzyıllar süren bir zaman aralığında, Mısır’dan günümüze uzanan olaylar serisinde, kompleks örgüleri ve karakter bağlantıları ile zengin bir kurguya sahip romanın, filmi de sinema klasikleri arasında yerini aldı. 1994 yılında çekilen orijinal filmin yeniden çevrimi ise, uzun süredir gündemde olan bir proje.

Interview With the Vampire filminde Tom Cruise  Lestat karakterini oynamıştı. Diğer rollerde ise,  Brad Pitt (Louis) ve  Kirsten Dunst ( Claudia) yer aldı. Queen Of The Damned 2004 yılında yine Rice’ın aynı seriye ait üçüncü romanından olan bir uyarlama olarak izleyici ile buluştu ama pek ilgi görmedi. Bu filmde Stuart Townsend, Lestat karakterini canlandırdı Universal Pictures ‘ın yeni projesinde ise; yönetmen Josh Boone (The Fault In Our Stars) , serinin ilk kitabı olan “Interview with the Vampire” ‘ı yeniden çekecek.

Interview With A Vampire Kirsten Dunst Brad Pitt Tom Cruise

Yönetmen Josh Boone, Tweeter’da yeni Lestat olarak  Jared Leto‘yu istediğini belirten bir tweet attı. Boone’un yeniden çevrim filminde serinin ikinci kitabı olan The Vampire Lestat ‘dan da içerik ekleyebileceği ise, gelen duyumlar arasında. Jared Leto gibi yetenekli ve oynadığı karaktere yenilik katan bir aktörün projede yer alma olasılığı ise, heyecan verici… Diğer roller için düşünülen isimler ise henüz basına sızmadı…

Kaynak: Screenrant