18.06.2017

Aşk Doktoru’ndan Aşk Filmleri

Closer (2004)

Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman ve Clive Owen… Müthiş bir dörtlü. Ve bu müthiş dörtlü arasında geçen müthiş bir aşk ve ihanet filmi… Film ilişkilere bodoslama dalıyor, sorguluyor, sertçe eleştiriyor ve aşkta aslında her şeyin mümkün olabileceği mesajını veriyor. Konusundan hiç söz etmeyeceğim. Romantizm ile gerçekliğin at başı gittiği bir film. Sarsıcıdır, uyarayım.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=4i1SlznIaZk”]

A Good Year (2006)

Bağ sahiplerinin o yıl üzüm rekoltesi iyiyse kullandıkları ‘A good year’ deyimi filmin adı olmuş. Amerika’da tamamen maddi bir hayat yaşayan borsacı Max’a (Russel Crowe) amcasından Fransa’da bir bağ kalır. Amacı hemen gidip bağı satmak ve yeniden para dünyasına dönmektir. Ama işte aşk… Marion Cotillard’ın hayat verdiği garson Fany, Max’ın hayatını değiştirir. Film boyunca mükemmel bağ görüntüleri, sakinlik, dinginlik de cabası. Filmi izleyen herkes böyle bir yaşam kurmayı hayal ediyor. Romantizmin doruklarında bir film.

Gelelim sözün özüne. Bu listeye girebilecek daha onlarca film vardır. Hatta birçoğunuz, “Niye bu film de yok?” diyeceksinizdir eminim. Dedim ya, bu benim subjektif listem. Sizin de “En İyi 10 Romantik Film” listeniz vardır elbette…