18.04.2017

Çizgi Roman Filmlerinden Silinen 16 Sahne

Çizgi Roman Filmlerinden Silinen 16 Sahne

Hazırlayan: Gizem Tekkanat

Her ne kadar hayranları filmlerin  gösteriminden çok öncesinde birçok bilgiye ulaşsa da silinmiş sahneler her zaman ilgi çekiciliğini koruyor. Silinmiş sahnelerin nedenleri arasında birbirinden ilginç madde var. İşte çizgi romanlardan uyarlanan filmlerin silinen sahnelerinin ilginç sebepleri;

Loki – Avengers: Age of Ultron

Thor’un Age of Ultron’daki halüsinasyon sahnesinde Loki ile karanlık Asgardian’da Heimdalla ile karşılaştığı gibi karşılaşacaktı. Thor ve Loki karşılaştığında Thor, Odin’in bu karmaşaya ne diyeceğini soracaktı ve Loki’nin Odin kılığında olmasını açığa çıkaracağı için sahne silindi.

It’s a Living Thing – Guardians of The Galaxy

James Gunn’ın favori sahnelerinden biri olan, Star-Lord ve Gamora’nın kıyafetlerini değiştirirken şehvetli bir an yaşadıkları sahne, çekimlerin birkaçının kaybolması ve müzik hakları yüzünden filme dahil edilmedi.

Pepper Hamileydi – Captain America: Civil War

Tony Stark’ın Bucky’nin ailesinin öldürüldüğü gerçeğinin ortaya çıkmasına verdiği duygusal tepki film için güzel bir sahne olabilirdi ama sahnenin işleri çok karıştıracağını düşündüklerinden dolayı Tony ve Pepper’in ayrılma sahnesiyle değiştirildi.

Bane’in Kökeni – The Dark Knight Rises

Filmde, Bane’in hikayesini az da olsa öğrenme imkanımız olsa da neden maske ya da vücut zırhı giydiğine dair bir açıklama yapılmasının sebebi Christopher Nolan’ın sahnenin filmin hikayesine bir katkıda bulunmayacağını düşünmesi.