31.08.2017

En Çılgın Film Teorileri

En Çılgın Film Teorileri

Aya yapılan seyahattan yeni bir gezegene yerleşene kadar film teorileri sinemanın her zaman en eğlenceli konularından biri olmuştur. Bazıları saçmalık derecesinde absürt bazıları ise oldukça mantıklı… İşte en çılgın film teorilerinden bazıları…

 

Titanic | Jack aslında yok

Titanic hakkında birçok teori olsa da en popüleri Jack’in aslında var olmadığı, Rose’un hayal gücünü bir parçası olduğu şeklinde. Teoriyi ortaya atanlar Rose’nin Jack’i, yani mükemmel erkeğini ve ilişkisini, kendisini hor gören nişanlısıyla başa çıkabilmek için yarattığını savunuyorlar. Rose ancak bu şekilde geçmişini geride bırakabilecek.

Başka teorilerin aksine bu pek de imkansız sayılmaz, zira Jack’in gemide bulunduğuna dair hiçbir kanıt yok, bunun yanında Rose filmin sonunda Jack’in sadece onun anılarında var olduğunu da söylüyor. Tabii birçok kişiye göre Rose’u depresyonda bir kadın ve Jack’i de sadece bir halisünasyon olarak görmeyi kabul edince filmin büyüsü ortadan kalkıyor.

 

James Bond serisi | James Bond Yalnızca Bir Kod Adı 

Yıllardan beri konuşulan bu teoriye göre James Bond gerçek bir kişinin özel adı değil, onun yerine MI6’te ajandan ajana geçen bir ünvan.

Daha pratik bir amaca hizmet eden bu teori yıllar içinde Bond’un dış görünüşünün – aktör değişimi oldukça – neden değiştiğini açıklıyor.

Her ne kadar takdire şayan bir teori olsa da bunun biraz daha ileri taşınmış haline göre orijinal Bond aslında bu görevi Daniel Craig’in karakterine devretmeden önce Judi Dench’in canlandırdığı M karakteriydi. Bu yüzden Bond’un ikonik sözünü filmde ilk defa son sahnede, bu görevi devraldıktan sonra duyabiliyoruz.

 

12345