19.03.2019

En İyi 5 Bruce Willis Performansı

Az çok film izleyen herkesin tanıdığı bir isim Bruce Willis… Biz de ünlü aktörü en iyi beş performansıyla hatırlayalım istedik.

Die Hard (1988)

Her aksiyon filminde olan sürükleyiciliğinin yanına gerçekçiliği de ekleyen seri 20 sene sonra bile kendini izlenebilir kıldı. John Mcclane gibi aksiyon sinema türünün en önemli figürlerinden birine hayat veren Willis, 2013’te çıkan serinin beşinci filmiyle kapanışı yapmıştı.

12 Monkeys (1995)

Ünlü Aktör, Terry Gilliam’ın 1995’de çekmesine rağmen zamanın ötesine geçen (ki şu sıralar aynı hikâyeyle ve isimle dizisi de yayında) bilim-kurgu filminde dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu yok edecek bir virüsün ortaya çıkışını engellemek için geçmişe giden James Cole rolüyle karşımıza çıkıyor.

Pulp Fiction (1994)

Willis, Quentin Tarantino’nun sinema tarihine geçen kült filmi Pulp Fiction’da canlandırdığı boksör Butch Coolidge karakteriyle en eşsiz performanslarından birini sergiliyor.

The Sixth Sense (1999)

Willis, Hindistan asıllı Philadelphia’lı yönetmen M. Night Shyamalan’ın 2000’li yıllardaki twist sonlu gerilim filmi akımının başlama sebeplerinden olan Altıncı His’de karşımıza Dr. Malcolm Crowe olarak çıkıyor ve bu rolde unutulmaz bir performans sergiliyor.

Unbreakable (2000)

Altıncı His’den bir sene sonra yine Shyamalan’la çalışan Willis, hayatı boyunca fiziksel hiçbir zarara uğramayan David Dunn karakterine bürünüyor. Wills, 1999 ve 2000’de üst üste oynadığı bu iki rolle aksiyon filmleri dışındaki rollerde de adını duyurup elit aktör kategorisine girdi.