13.09.2017

Gizlice Değişen Game of Thrones Karakterleri

Night King

Dört ve beşinci sezonda Night King Richard Brake tarafından canlandırılırken altıncı sezonda Slovak aktör Vladimir Furdik bu rol için seçilen kişiydi.

Three-eyed Raven

Struan Rodger Üç Gözlü Kuzgun’u kısa bir süre canlandırdı ancak hiç yakından görmemiştik kendisini. Ne zaman ki rol dünya sinemasının efsanelerinden Max von Sydow’a devredildi işte o zaman diziyi takip edenler için bir heyecan dalgası oldu. Beşinci sezonda Max von Sydow’u ekranda görmek hepimizi sevindirdi.

Selyse Baratheon

Sarah MacKeever’ı Stannis Baratheon’un karısı olarak küçük bir sahnede görmüştük ikinci sezon. Ancak rolün oranı yükselince Selyse karakterini canlandırmak Tara Fitzgerald’a düştü.

Tommen Baratheon

Cersei’nin oğlu ilk kez karşımıza ikinci sezonda çıktı ve Tommen, Callum Wharry tarafından canlandırılıyordu. Ancak dört ve beşinci sezonlarda karakterin ekranda görünme süresi artınca yapımcılar daha fazla bilinen bir oyuncu ile çalışmayı tercih ettiler. Seçimleri de Dean-Charles Chapman oldu ki Chapman üçüncü sezonda Martyn Lannister olarak karşımıza çıkmıştı.

 

Ve bonus

Daenerys Targaryen

Aslında Tamzin Merchant karşımıza Daenerys olarak çıkabilirdi çünkü yayınlanmayan pilot bölümde ejderhaların annesini Merchant canlandırmıştı. Ne var ki bölüm yayınlanmadığı için onun performansını görme şansımız yok. Belki ileride çıkacak boxset’lerde bu bu detaylara da yer verilir.

12