26.06.2017

Hollywood’da Oyunculuğu Bıraktığını Açıklayan 11 Oyuncu

Gene Hackman

İki Oscar ödülü sahibi olan Gene Hackman, 2004 yılından bu yana hiçbir filmde yer almadı. 2004 yılında bir şov programında oyunculuk kariyeri için “muhtemelen bitti” diyen Hackman için gerçekten de kariyerini sonlandırdığı yıl oldu 2004. Son filmi Welcome to Mooseport kariyerindeki yüzüncü işiydi. 2008’de emekliliğini açıklayan Hackman, kariyerine noktayı koydu.

Audrey Hepburn

Breakfast at Tiffany’s, Roman Holiday ve My Fair Lady gibi unutulmaz klasiklerin ikonik oyuncusu Audrey Hepburn, 60’larda sonra aralıklarla devam ettiği kariyerine son noktayı 1989 yılında koydu. Kendini hayır işlerine adayan Hepburn, UNİCEY’in iyi niyet elçisi olarak birçok ülkeye ziyarette bulundu ve şöhretini iyi amaçlar uğruna kullandı.

Sean Connery

Bond serisiyle efsane bir isme dönüşen Sean Connery, 2006 yılında yetmiş beş yaşındayken emekliliğini ilan etti. Son filmi League of Extraordinary Gentleman idi.

Debra Winger

Üç kez Oscar adaylığı alan Debra Winger aslında emekli olmadı ama kariyerine uzun aralar verdi. Şimdilerde televizyon dünyasında görebildiğimiz oyunculardan biri Winger.