31.08.2017

İş Hayatına Atılacak Kişilerin İzlemesi Gereken 10 Film

Dersler, iş hayatına atılmayı planlayan bir genç için yararlı olabilir fakat ders kitapları ve sunumlar dışında birçok eğitici kaynak mevcut. Bazen kurgu, bir mesajı iletmenin en rahat yolu olabiliyor. Bir film izlerken izleyici, rahatlıkla o bağlamda kendini görebilir, kendi ile ilişkilendirebilir. Özellikle konu herkesin aşina olduğu iş hayatıyken. Bazı insanlar için iş, hayatlarındaki en büyük gayedir. İşleri hakkında konuşurlar, ona göre yaşarlar. Hollywood’un şimdiye kadar çıkardığı ustaca işlenmiş iş hayatı konulu filmler, gençlerin sektörle bağlarını kurabilmelerini sağlayacak en iyi örneklerdir. Böylece Jordan Belfort’tan Howard Huges’a, ihanet, başarı ve aydınlanma hikâyelerine tanıklık ediyoruz.

The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street iş hayatına ilgi duyanların kesinlikle izlemesi gereken bir film. Jordan Belford’un hayatını ele alan film aynı zamanda iş dünyasının bilinmeyen taraflarını, Wall Street’in karanlık yüzünü ve insanların zenginlik için ideallerini nasıl geride bırakabileceğini izleyiciye sunuyor.  

Tucker: A Man and His Dream

Girişimcilik dünyasına atılmadan önce biraz ilham arıyorsanız bu film tam size göre. Kendine inanmanın, hayallerinin peşinden gitmenin önemi üzerinde duran film bu yolculuğun kendine has zorlukları olmadan eğlenceli olamayacağını anlatıyor.