22.09.2016

Kış Sezonuna Damga Vuracak Filmler

Sinema için eylül sonu demek, kış sezonuna merhaba demek bu da aynı zamanda ödül sezonun habercisi olarak görülebilir tabii. Biz de kış sezonunun iddialı yapımlarını derleyelim dedik. Burada kullandığımız iddialı ifadesine açıklık getirmek gerek sanırım. Listemize gerek ödül sezonu gerekse gişe, merakla beklenen filmler olma açısından öne çıkan filmleri aldık. Yani iddialı ifadesi birçok yöne vurgu yapıyor.

Bakalım bu kış bizi hangi filmler sarsacak, ödüle boğulacak, oyuncu performansları ile öne çıkacak veya gişe canavarı olacak?

*Listemize aldığımız filmlerin sıralanışı ABD’deki vizyon tarihlerine göredir.

Snowden

Oliver Stone‘un yönetmenliğini yaptığı ve Joseph Gordon-Levitt‘in başrolünde olduğu gerçek yaşam öyküsüne dayanan Snowden, adından da anlaşılacağı üzerine Snowden “skandal”ını yeniden gündeme taşıyacak.Shailene Woodley, Scott Eastwood, Ben Schnetzer‘ın da rol aldığı film, ödül sezonu için iddialı isimlerden biri haline gelir mi bilinmez ama daha önce Citizenfour belgeseli ile ortalığı sallayan Snowden vak’ası bu kez kurmaca filmle seyirci karşısına çıkıyor. Bu bile merak etmeye değer.