10.02.2017

Muhtemelen İzlemediğiniz 25 Muhteşem Film

Birbirinden farklı türde ve farklı dönemlerde, izlememiş olabileceğiniz 25 muhteşem filmi sizler için derledik. İşte dram, gerilim, romantik, komedi gibi farklı türlerde muhtemelen izlemediğiniz 25 muhteşem film:

1.Midnight in Paris (2011)

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen

Sonbaharda evlenecek olan Amerikalı nişanlı çift Gil ve Inez, Inez’in babasının iş gereği Paris’e gelmesini fırsat bilip, küçük bir tatil için bu gözde Avrupa şehrinin yolunu tutarlar. Tamamlayamadığı romanı için ilham arayan Gil’in Paris caddelerinde gece yarısı yaşadığı gerçek üstü maceralar sadece onun değil tüm ailenin hayatını değiştirecektir. Midnihgt in Paris, görkemli, esprili ve gizem dolu bir Woody Allen filmi.

 

2.Let The Right One In (2011)

Yönetmen: Matt Reeves

Oyuncular: Kodi Smit-McPhee, Chloë Grace Moretz, Richard Jenkins

Şimdiye kadar yapılmış en iyi vampir filmlerinden olan Let The Right One In, 12 yaşındaki Owen’ın,  komşusu Abby isimli küçük bir kızla tanıştıktan sonra yaşadıklarını anlatıyor. Bir akşam apartmanın önünde otururken yanına gelen Abby ile kısa sürede dostluk kuran Owen, Abby’nin sakladığı sırrı yavaş yavaş öğrenmeye başlar. Let The Right One In, Rottan Tomateos’ta %98 oya sahip İsveç yapımı Låt den rätte komma in filminin Hollywood uyarlaması.

3.The Man From Earth (2007)

Yönetmen: Richard Schenkman

Oyuncular: David Lee Smith, John Billingsley, Ellen Crawford

Bir üniversitede tarih profesörü olan John Oldman, akademideki arkadaşlarına yaklaşık 14.000 yıldan beri yaşayan ve hiç yaşlanmayan bir ölümsüz olduğunu açıklamak zorunda kalır. Ortaya attığı bu iddia arkadaşları tarafından sorgulanacak ve hepsi John’un delirmiş ya da kendilerini sınıyor ya da en kötüsü doğruyu söylüyor olma ihtimalleri arasında gidip geleceklerdir.