24.08.2022

Yolunu Gözlediğimiz Filmler

Konuk Yazar: Selin Gürel

Sinema yazarı sevgili Selin Gürel, Pera Sinema için “yolunu gözlediği filmler”i derledi. İşte Selin Gürel’in de bizim de “Yolunu Gözlediğimiz Filmler”

The Lighthouse

Robert Eggers'ın yazıp yönettiği korku, dram ve fantastik ögeleri harmanlayan The Lighthouse'da başroller Robert Pattinson ve Willem DaFoe'ya emanet. Filmin gösterim tarihi henüz belli değil, 2019'da vizyona girmesi bekleniyor.

The Devil All the Time

Bu yılın merakla beklenen bağımsız filmlerinden The Devil All the Time'ın yönetmen koltuğunda Antonio Campos var. Başrolde ise Robert Pattinson. Roman uyarlaması olan filmin vizyon tarihi henüz belli değil.

Maya

Ödüllü yönetmen  Mia Hansen-Løve'ın yeni filmi Maya. Dram türündeki filmde Suzan Anbeh, Judith Chemla, Roman Kolinka rol alıyor. Filmin gösterim tarihi henüz belli değil.

Kız Kardeşler

Kız Kardeşler filminde zengin ailelere evlatlık verilmiş üç kız kardeşin, farklı sebeplerle köylerine geri gönderilmesini ve kız kardeşlerin şehre dönmek için buradan kaçmaya çalışmalarını anlatacağını belirten Emin Alper'in filminin vizyon tarihi henüz belli değil.

The Souvenir & The Souvenir: Part II

İngiliz yönetmen Joanna Hogg'un iki parçalı filminde Tilda SwintonRichard AyoadeTom Burke rol alıyor. Filmin bu yıl içinde ABD'de gösterime girmesi planlanıyor.

The True American

Şili'den dünyaya açılan Pablo Larraín'in tarihi bir biyografi olan yeni filminde Amy AdamsMark RuffaloKumail Nanjiani rol alıyor. Fİlm 2019'da gösterime girecek.

The Best Kind of People

Bağımsız filmlerin adından söz ettiren yönetmeni Sarah Polley, Zoe Whittall'ın romanından uyarladığı yeni filmi The Best Kind of People'ın oyuncu kadrosu, gösterim tarihi belli değil.

The Nightingale

Babadook filmiyle tanıdığımız Jennifer Kent'in dram türündeki yeni filmi The Nightingale'de Sam ClaflinAisling FranciosiDamon Herriman rol alıyor. Filmin vizyonu henüz belli dğeil.

Om det oändliga

Sevilen İsveçli yönetmen Roy Andersson'un yeni filminin 2019'da gösterime girmesi bekleniyor. Yönetmene göre Roy Andersson'a göre, film şimdiki ve gelecek arasında hareket edecek ve Adolf Hitler ve Ivan gibi tarihi insanları anlatacak olan filmin adı sonsuzluk hakkında anlamına geliyor.

Skandinaavia vaikus

2014 yapımı Risttuules filmi ile tanıyıp sevdiğimiz 1987 doğumlu Estonyalı yönetmen Martti Helde'nin ikinci uzun metrajı olan Skandinaavia vaikus, büyük bir ihtimalle festivallerde karşımıza çıkacak.