31.08.2017

Amerikan Televizyonuna Damga Vuran 11 Yabancı Yönetmen

Alejandro Gonzalez Iñárritu

Birdman ve The Revenant’ın olağanüstü başarılarından sonra Alejandro Gonzalez Iñárritu, başka artistik alanlara açıldı. Yönetmen hem sanal gerçeklik enstalasyonu Carne Y Arena için olumlu eleştiriler ve övgüler aldı hem de The One Percent isimli televizyon serisinin yapımına başladı. 10 bölüm olması planlanan seri Iñárritu’nun zaman ve para gerektiren kronolojik çekim tarzı sebebiyle zamanlama problemleri yaşadı ve Mart’ta ertelenmesine karar verildi.

Dizi, çiftliklerinin mali yıkımdan korumaya çalışırken beklenmedik bir şekilde hayatları değişen bir aileyi anlatıyor. Başrolde Greg Kinnear ve Hilary Swank, sinematograf görevinde Emmanuel Lubezki olacak.

 

Baz Luhrmann

Göz kamaştıran görsel tarzıyla tanınmış Baz Luhrmann’ın televizyona geçişi de aynı etkiyi yarattı. The Get Down, Luhrmann’ın kendine has vizyonunu Netflix’e taşıdı ve platformun en yüksek bütçeli orijinal serisi oldu. Serinin toplamda 200 milyon dolara, yani bölüm başı 16 milyon dolara mal oldu. Seri olumlu eleştirilere rağmen bir sezon sonunda iptal edildi.

Kaynak: İndiewire