03.11.2019

Müzikal Film Arayanlara 10 Öneri

Chicago (2002)

Kadrosunda Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger ve Richard Gere olmasaydı film bu kadar iyi olur muydu bilinmez, ama bu haliyle “En İyi Film” dahil altı Oscar ödülü bulunuyor. Kocasını öldürmekten hapse düşen Velma’yı Avukat Bill savunacaktır. Kendisi de cinayet işleyip hapse girince bir zamanlar idolü olan Velma’yla karşılaşan; fakat zamanla ona karşı kin beslemeye başlayan Roxie’nin de avukatı Bill olunca, birbirine kısa sürede düşman olan bu iki kadın arasında şan, şöhret ve para için hırs ve ihtiras dolu bir çekişme başlar.

Roxie: “Yaşadığın hayatı sevebilirsin ya da yaşamak istediğin hayatı seçebilirsin.”

Les Miserables (2012)

Kadrosu, müzikleri, sinematografisi, çekimleri, set dizaynı, kostüm tasarımı ile izleyicisine şölen yaşatan bu müzikal dram, Victor Hugo’nun aynı isimli romanından uyarlama. Önce kitabı okuyup sonra filmi de izleseniz, önce filmi izleyip sonra kitabı da okusanız olur.

Fantine: “Eğer Tanrı diye bir şey olsaydı, ölmeme izin verirdi.”

Sing Street (2016)

1980’lerin İrlanda’sında, mutsuz aile hayatından ve ergenlikle beraber gelen iç sıkıntısından kaçmak isteyen on altı yaşındaki Conor, bir yandan da hoşlandığı kızı etkilemek için arkadaşlarıyla bir müzik grubu kurar. Masum bir amaçla yola çıkan ekip, zamanla olgunlaşmaya ve hayata başka bir açıdan bakmaya başlayacaktır. Müziği ve “ilk aşk” kavramını onore eden film, ilk olarak Sundance Film Festivali’nde gösterilmiş ve büyük beğeni almıştır.

Conor: Birini tanımadığın zaman sana daha ilginç gelir. Çünkü hayalinde o kişi sen ne istersen o olur.”

İyi seyirler!

123