03.10.2018

17. Filmekimi Ek Seansları Açıklanmaya Devam Ediyor

17. Filmekimi 5 Ekim’de Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl Birlikte Güzel işbirliğiyle 5-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 17. Filmekimi sinemaseverlere dolu dolu bir program sunuyor. İstanbul ile birlikte Ankara ve İzmir’de de sinemaseverlerle buluşacak 17. Filmekimi, programa eklenen film ve ek seanslarla sinemaseverlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 

5 Ekim Cuma akşamı başrollerini Lady Gaga ile Bradley Cooper’ın paylaştığı Bir Yıldız Doğuyor filmiyle açılacak. Oscar ödüllü yönetmen ve yazar Alfonso Cuarón‘un çok beklenen ve Netflix’te gösterime girecek filmi Roma/Rome ise Türkiye’de ilk defa Filmekimi’nin kapanış filmi olarak 15 Ekim Pazartesi günü izleyici ile buluşacak.

İşte yoğun ilgi sebebiyle biletleri tükenen ve ek seansı duyurulan filmler

 

İstanbul Ek Seansları

Efsane yönetmen Terry Gilliam’ın kendisi de efsaneye dönüşen son filmi Don Kişot’u Öldüren Adam / The Man Who Killed Don Quixote 15 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Atlas Sineması’nda,

Oscarlı İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin en yeni filmi Everybody Knows / Herkes Biliyor için 15 Ekim Pazartesi günü saat 21.30’da Atlas Sineması’nda,

Bu yıl Cannes’dan en iyi ilk filme verilen Altın Kamera dahil üç ödülle ayrılan, Belçika’nın Oscar adayı olan Lukas Dhont imzalı Kız / Girl için 15 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Cinemaximum Nişantaşı City’s’de,

Her filmiyle olay yaratan Paolo Sorrentino’nun Berlusconi’yi ti’ye alan son filmi Loro için 15 Ekim Pazartesi günü saat 21.30’da Cinemaximum Nişantaşı City’s’de,

Meksika’nın en büyük müze soygununu içeriden bir bakış açısıyla anlatan Müze / Museo için 15 Ekim Pazartesi günü saat 19.00’da Rexx Sineması’nda,

Hirokazu Kore-eda’nın Cannes’dan Altın Palmiye’yle dönen ve Japonya’nın Oscar adayı olan yeni filmi Arakçılar için 15 Ekim Pazartesi günü saat 21.30’da Rexx Sineması’nda.

Ankara Ek Seansları

Sinemanın en sıra dışı yönetmenlerinden Gaspar Noé’nin Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünün en iyi filmi seçilen Climax için ise 11 Ekim Perşembe akşamı 00’da, Ankara’da Cinemaximum Cepa’da bir ek gösterim yapılacak.

Hirokazu Kore-eda’nın Cannes’dan Altın Palmiye’yle dönen yeni filmi Arakçılar için 11 Ekim Perşembe akşamı 15’de, Ankara’da Cinemaximum Cepa’da bir ek gösterim yapılacak.

İzmir Ek Seansları

Sinemanın en sıra dışı yönetmenlerinden Gaspar Noé’nin Cannes’da Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünün en iyi filmi seçilen Climax için 18 Ekim Perşembe akşamı 00’da, Cinemaximum Konak Pier’de bir ek gösterim yapılacak.

Hirokazu Kore-eda’nın Cannes’dan Altın Palmiye’yle dönen yeni filmi Arakçılar için 18 Ekim Perşembe akşamı 30’da, Cinemaximum Konak Pier’de bir ek gösterim yapılacak.

Filmler hakkında bilgiler, programın tümü, gösterim çizelgesi ve diğer tüm ayrıntılar Filmekimi’nin resmi internet sitesinde bulabilirsiniz.