16.05.2018

Babe / İzlemek İçin 3 Neden

Kurban Bayramı ile alakalı ironik bir seçim değil kesinlikle. Ama okuduğum bir makale bana bu filmi hatırlattı ve yeniden seyretmenin size de kesinlikle iyi geleceğine eminim.

Diğer 3 nedene gelirsek…

Babe, en iyi film, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yönetmen dallarında Oskar adaylığı olup nefis efektleri ile Oskar’ı kazanan, asla basit bir çocuk filmi değil.. Filmin yapımcısı ve senaristi George Miller’ın hayalindeki sahneleri yaratacak görsel efekt teknolojisinin gelişmesi için on yıl projeyi askıya aldığı söylenir.

Babe, en iyi film, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yönetmen dallarında Oskar adaylığı olup nefis efektleri ile Oscar’ı kazanan, asla basit bir çocuk filmi değil. Filmin yapımcısı ve senaristi George Miller’ın hayalindeki sahneleri yaratacak görsel efekt teknolojisinin gelişmesi için on yıl projeyi askıya aldığı söylenir.

 

İnsanın önüne “kader” diye sunulan geleceğini nasıl kendi kararı ile değiştirebileceğini gösterir.. Nefis bir “kendini iyi hissetme” filmidir...

İnsanın önüne “kader” diye sunulan geleceğini nasıl kendi kararı ile değiştirebileceğini gösterir. Nefis bir “kendini iyi hissetme” filmidir.

 

Çiftçi Arthur H. Hoggett’i canlandıran James Cromwell’in bu dans sahnesi için bile keyifle yeniden izlenebilir.

Çiftçi Arthur H. Hoggett’i canlandıran James Cromwell’in bu dans sahnesi için bile keyifle yeniden izlenebilir.

İyi seyirler….