07.11.2018

“Canım Kardeşim”in LÖSEV’e Özel Bir Versiyonu Hazırlandı

LÖSEV, 20. Yılını Ertem Eğilmez’in Unutulmaz Filmi “Canım Kardeşim”in Özel Versiyonuyla Kutluyor

LÖSEV, 20. kuruluş yılını ve lösemi tedavisinde yirmi yılda ulaştıkları %92’lik başarı oranını kutlamak için yüreklere dokunacak çok özel bir çalışmaya imza attı!

Ertem Eğilmez imzalı, Tarık Akan ile Halit Akçatepe’nin başrollerini paylaştığı unutulmaz “Canım Kardeşim” filminin LÖSEV’e özel bir versiyonu hazırlandı.

LÖSEV’in, geride bıraktığı 20 yılda lösemi tedavisinde kaydettiği başarılara dikkat çekmek amacıyla; merhum Ertem Eğilmez’in, Arzu Film yapımı unutulmaz eseri “Canım Kardeşim” filminin LÖSEV’e özel bir versiyonu çekildi. Başrollerini merhum Tarık Akan ve merhum Halit Akçatepe’nin paylaştığı filmin yeni versiyonunda Akan’ın rolünü, büyük oğlu Barış Üregül canlandırdı. Yönetmenliğini Bahadır Karataş’ın üstlendiği 5 dakikalık kısa film, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ilk kez basınla ve kamuoyuyla paylaşılıyor.

“Canım Kardeşim”in orijinal versiyonu; Tarık Akan ve Halit Akçatepe’nin, lösemi olan kardeşleri Kahraman’ın trajik hikâyesiyle yürekleri dağlıyor. Yıllardır “Onlar bizim gerçek kahramanlarımız” diyerek on binlerce hastasını hayata bağlayan LÖSEV ise şimdi; o yıllardan günümüze tedavide başarı oranının arttığını ve artık mutlu sonların mümkün olduğunu tüm Türkiye ile paylaşmayı arzu ediyor.