07.02.2017

!f İstanbul’da T2 Trainspotting’e Biletler Bitti,Moonlight Sınırda

T2 Trainspotting’e Biletler Bitti, Moonlight ve Koca Dünya Biletleri ise Tükenmek Üzere

İş Bankası Maximum Kart ana partnerliğinde 5. kez düzenlenecek ve 34 ülkeden 146 yönetmenin toplam 126 filminin gösterileceği 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 3 Şubat’ta satışa açılan biletlerinde bu yıl da rekor satış yaşandı. 16 Şubat’ta başlayacak festivalin Kapanış Filmi de olan ve Türkiye’de sadece !f İstanbul’da gösterilecek olan T2 Trainspotting’in biletleri iki gün içinde tükendi. T2 Trainspotting, Berlinale’den hemen sonra !f İstanbul’da gösterilecek.

Festivalin Açılış Filmi de olan, Barry Jenkins’in En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil olmak üzere 8 daldaki adaylığıyla Oscar yarışının en güçlü adaylarından biri sayılan son yapıtı Moonlight/Ay Işığı; Reha Erdem’in Venedik Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’yle dönen, Ecem Uzun ve Berke Karaer gibi iki genç yeteneği başrole taşıdığı büyülü filmi Koca Dünya; “North”, “Chasing the Wind” filmleriyle Nordik sineması takipçilerinin yakından tanıdığı Norveçli Rune Denstad’ın zorunlu göçmenlik sorununa İskandinavlara has bir mizahi yaklaşımla ele aldığı son filmi Welcome To Norway/Norveç’e Hoşgeldiniz; tüm ekibi kadınlardan oluşan, festivalin Gökkuşağı bölüm filmlerinden Below Her Mouth/Dudağının Altında ve Rebecca Zlotowski’nin Natalie Portman ve Lily-Rose Depp’i buluşturan büyüleyici fantastik filmi Planetariumgibi merakla beklenen filmlerin biletleri de tükenmek üzere.

Bileti tükenmekte olan filmler arasında ayrıca, Midhaël Dudok de Wit’in Studio Ghibli’nin yapımcılığında çektiği, En İyi Animasyon dalında Oscar yarışının en güçlü adaylarından The Red Turtle/Kırmızı Kaplumbağa; Hannes Holm’ün Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Oscar adayı olan filmi A Man Called Ove/Hayata Roveşata Çeken Adam ve Seth Rogen, Kristen Wiig, James Franco ve Salma Hayek gibi yıldız isimlerin seslendirdiği, yılın en sıradışı animasyonu Sausage Party/Sosis Partisi de bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.com