16.02.2018

Kar İstanbul Galasını !f’te Yaptı

Sinemanın Cahil Cesaretine İhtiyacı Var

İş Bankası Maximum Kart’ın ana partnerliğinde başlayan 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ilk gününde Emre Erdoğdu’nun ilk uzun kurmacası “Kar”, sinemaseverlerle buluştu. İstanbul galasını festival kapsamında yapan film, bu yıl ilk kez verilecek !f Yeni Seyirci Ödülü için yarışıyor.

İş Bankası Maximum Kart’ınana partnerliğinde dün (15 Şubat) başlayan17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ilk gününde sinemaseverler salonları doldurdu. Festivalin büyük ilgi gören ilk gün gösterimlerinden biri de, Emre Erdoğdu’nun yazıp yönettiği ve başrollerini Hazal Ergüçlü, Ozan Uygun ve Halil Babür’ün paylaştığı “Kar” filmininki oldu. Festivalin bu yıl ilk kez vereceği !f Yeni Seyirci Ödülü için de yarışan “Kar”, İstanbul galasını !f İstanbul’da yaptı.

Çünkü Birlikte Çok Eğleniyoruz!

Cinemaximum City’s’de yapılan gösterime, yönetmen Emre Erdoğdu’nun yanı sıra oyuncuları Hazar Ergüçlü, Halil Babür, Serhat Parıl, Doğaç Yıldız,yapımcısı Emine İzmir, görüntü yönetmeni Ercan Küçük ve kurgucusu Ayris Alptekinde katıldı. “Sinemanın cahil cesaretine ihtiyacı var” diyen Erdoğdu, yaptıkları filmin bir ekip işi olduğunu söyledi. Ana karakter Müzeyyen’in nasıl yaratıldığı sorusuna “Müzeyyen bütün kadınlardan çıktı” yanıtını veren Erdoğdu, filmin adının neden ‘Kar’ olduğunu soran izleyiciye de “Ali karakteri Bolu’da yaşadığı için kar onun için huzur anlamına geliyordu ama Antalya’da yaşayan kar görmemiş Müzeyyen için başka… Onlar arasındaki farklılığı gösterebilmemin yoluydu kar benim için” dedi. “Kar”ın senaryosuna 6 sene önce başladığını ve aslında bu hikâyeyi ikinci filmi için kurguladığını belirten Erdoğdu, yeni projesinin adının “Beni Sevenler Listesi” olacağını ve yine aynı ekiple çalışacağını söyledi ve “Çünkü birlikte çok eğleniyoruz” dedi.

Seyircinin büyük ilgisi ve beğenisiyle karşılanan “Kar”, 25 Şubat Pazar günü saat 13:00’te Cinemaximum Akasya’da ikinci gösterimini yapacak.