05.10.2018

Kayıp “Kardeşlik” Öyküsü Long Way Back Home

Yeni Bir Jeff Nichols & Michael Shannon Ortalığı: Long Way Back Home

Kısa bir film, uzun zamandır birlikte çalışan Jeff Nichols ve Michael Shannon‘ı yeniden bir araya getirdi.

Şimdilik üç uzun metrajda birlikte çalışan Nichols ve Shannon’ın bu sinema birlikteliği 2007 yapımı Shotgun Stories ile başladı. Bunu 2011 yılında Take Shelter izledi. Hatta Shannon bu filmde sinema kariyerinin en iyi performanslarından birini verdi. Şimdi de bir kısa film için bir araya gelen ikilinin pek başarılı bulunmasa da 2016 yılındaki işbirliği Midnight Special merakla beklenmişti.

İkilinin yaptığı işleri seviyorsanız bu hafta sizlere Jeff Nichols ve Michael Shannon‘ı dördüncü kez bir araya getiren bir kısa filmi öneriyoruz: Long Way Back Home.

Hatıralarının olduğu kasabaya geri dönen yalnız bir adamın öyküsü gibi başlayan ve geriye dönüşlerle bize karakterini tanıtan bu kısa film, kısacık süresine üç erkek kardeşin ilişkisini sığdırıyor. Önce askerden dönüşünü gördüğümüz Cory’nin (Garrett Hedlund) abisi ile karşılaşması, abi Stanton’ın (Michael Shannon) anılarıyla gözümüzün önüne serilen filmde baskın olan şey müzik. Zaten film de Lucero grubunun aynı adlı şarkısının klibi gibi görülebilir. Grubun elemanlarından Ben Nichols yönetmen Jeff Nichols’un kardeşi. Hem video klip hem kısa film tadında bir kardeşlik öyküsü karşımızdaki.

Memphis, Tennessee’de çekilen bu kısa filme iç mekânlarda kullanılan kırmızı ve kahverenginin baskın olduğu koyu renklerin aksine açık mekânlarda sarı, yeşil, mavi tonlarına yoğunlaşılmış.

Finalini açık uçlu bırakan filmi seveceğinize eminiz.