24.08.2022

Kış Sezonuna Damgasını Vuracak 25 Film

13- The Walk

Usta yönetmen Robert Zemeckis’in yönettiği filmde, 1974 yılında ikiz kuleler arasında iple yürüyen Philippe Petit’in heyecan dolu öyküsü anlatılıyor. Petit’i Joseph Gordon-Levitt canlandırıyor.

 

14- Genius

Nicole Kidman, Jude Law, Colin Firth ve Guy Pearce gibi üç usta oyuncunun oynadığı film senenin en iddalı oyuncu kadrolarından biri olarak bu kışın en çok beklenen filmlerinden biri oluyor.

Ekran Resmi 2015-08-29 13.13.24

15- Brooklyn

Bu senenin en romantik filmlerinde biri olacak Brooklyn bir kadının iki aşk arasında tercih yapmasını konu alıyor. 1950’lerin İrlanda ve New York’unda geçen, genç oyuncular Saoirse Ronan ve Domnhall Gleesonun başrollerini paylaştığı yapım, bu kışın en sıcak filmlerinden olacak.

 

16- Everest

Dünyanın en yüksek tepesi olan Everest’e tırmanan bir grup dağcının hikayesini anlatan filmde Jake Gylenhaal, Keira Knightley, Robin Wright, Josh Brolin ve Emily Watson oynuyor. Bu senenin en soğuk filmlerinden biri olan Everest aynı zamanda 2015’in en heyecanlı filmlerinden biri olacak.

 

17- The Martian

Usta yönetmen Ridley Scott’un yönettiği film bu senenin bilim kurgu eksikliğini giderecek yapım olacak. Matt Damon ve Jessica Chastain başrollerini paylaştığı film, bizi uzayın derinliklerinde gezdirecek.

 

18- Youth

İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino’nun Cannes’da oldukça ses getiren filmi Youth iki usta oyuncu Michael Caine ve Harvey Keitel’le Rachel Weizs’ı bir araya getiriyor bu üçlüye iki Oscarlı oyuncu Jane Fonda da eşlik ediyor.

 

19- Spotlight

Gerçek bir hikayeyi konu alan film Katolik kilisesinde yaşanan bir skandalı gözler önüne seriyor. Rachel Mcadams, Mark Ruffalo, Michael Keaton, Stanley Tucci ve Liev Schreiber’in oynadığı film Tom McCarthy yönetiyor.

 

20- Snowden

Oliver Stone’un yönettiği film, Cia çalışanı Edward Snowden’ın binlerce gizli bilgiyi internete sızdırması ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor. Geçen sene Citizenfour’a en iyi belgesel Oscarı’nı kazanan Edward Snowden’ın hayatı bu sefer de uzun metraja aktarılıyor. Snowden’ı Joseph Gordon-Levitt canlandırırken ona Nicolas Cage, Shailane Woodley eşlik ediyor.

 

21- Xmas (The Night Before)

Seth Rogen ve ekibinin bu seneki filmleri Xmas, üç arkadaşın yılbaşı arifesinde başından geçen olayları anlatıyor, Seth Rogen’a Joseph Gordon-Levitt, Lizzy Caplan, Miley Cyrus ve Kanye West eşlik ediyorlar.

 

22- Irrational Man

Woody Allen’ın bu seneki filmi olan Irrational Man, Allen hayranlarının heyecanla beklediği film. Başrollerinde Joaquin Phoenix ve Emma Stone’un oynadığı yapım, Allen’ın mizahi sinema dilini kullanarak bir profesörün başından geçenleri anlatacak.

 

23- The Lobster

Bekar insanların bir otele yerleştirilip kendilerine partner bulmaya zorlandıkları bir distopyayı anlatan filmde başrolleri Colin Farrell, Rachel Weizs ve Léa Seydoux paylaşıyor.

 

24- Knight of Cups

Terrence Malick’in yönettiği ve başrollerini Christian Bale, Natalie Portman, Cate Blanchett, Antonio Banderas’ın paylaştığı Knight of Cups, şüphesiz bu senenin en heyecanla beklenen filmlerinden biri.

 

25- Spectre

En son filmi 2012’de çekilen James Bond serisine üç sene sonra Spectre’yle devam ediliyor ve Bond filmleri arasında en yıldız dolu kadroya sahip olan Spectre gelmiş geçmiş en iyi Bond filmi olma iddasıyla geliyor. Daniel Craig’in dördüncü kez Bond rolünde olacağı yapımda Craig’e Christoph Waltz, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Léa Seydoux ve Naomi Harris eşlik ediyor.