04.04.2017

Nisan Ayında Sinemalar Yerli Filme Doyacak

Nereden Nereye

Başrollerini Sarp Levendoğlu, İnan Ulaş Torun, Yosi Mizrahi ve Hakan Bilgin’in paylaştığı Nereden Nereye, hayali oyuncu olmak olan Ejder’in sakarlıklarla dolu hikâyesini anlatıyor. Nereden Nereye filminde Ejder Kalender, yirmili yaşlarında bir gençtir. En büyük hayali oyuncu olmaktır. Bodrum’da bir kablolu Tv bayisinde teknik servis elemanı olarak çalışan Ejder, işini yalnızca hayallerini gerçekleştirmek için bir basamak olan görür. Ve bir gün beklediği haber gelir: En çok sevdiği dizinin ve ülkenin en popüler yapımcılarından biri olan Barış Savaş ve ünlü oyuncu Metin Leylek Bodrum’daki yazlıklarına birlikte geleceklerdir. Hemen bir plan yapan Ejder, ikilinin hayatlarına dahil olur. Ancak aksiliklerle geçen gecenin sonunda Ejder’in hayallerine ulaşıp ulaşamayacağı bir muamma halini alır.

Bir Annenin Feryadı

Bir aile dramı olarak nitelendirilen Bir Annenin Feryadı filminde Fransa’ya kaçmak zorunda kalan İhsan’ın ve ailesinin hikâyesi anlatılıyor. Raif Cilasun’un aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanan film, 28 Nisan’da gösterime girecek.

Miraç

21 Nisan’da gösterime gireceği duyurulan Miraç, Bir Film dağıtımcılığında vizyona girecek. Filmin başrollerini Ufuk Bayraktar ve Mektem Miraloğlu paylaşıyor.