17.06.2016

Nokta – 29

Bad Neighbors 2

Neighbors 2

Neighbors 2: Sorority Rising (2016)

Hollywood makinesi çalışmaya devam ediyor. “Ride Along iyi para yaptı, madem öyle şimdi de bunları Miami’ye gönderelim” diyenler ile “Kötü komşular iyi para yaptı, madem öyle şimdi de kızlar taşınsın.“ diyenler sanırım aynı kişiler.

Bu dâhiyane fikirleri ben de buluyorum ama o ilk filmi çekemiyorum.

The Do-Over (2016)

Adam Sandler, “The Ridiculous 6” ten sonra “The Do-Over”da da Netflix’le yaptığı anlaşmadan kazandığı parayı saymaya devam ediyor.

Aslında bunlar yerine Netflix’i kendisiyle altı filmlik dev bir anlaşma imzalamaya nasıl ikna ettiğini anlattığı bir soygun filmi çekerse daha çok güleriz.

Hardcore Henry (2015)

Filmin, parlak bir fikir gibi görünen basit numarası kısa süre sonra işlevini yitiriyor, seyirciyi baş dönmesi ve mide bulantısı ile baş başa bırakıyor. Crank (2005) ise benzer bir yol izleyebilecekken seyirciye ne olduğunu göstermeyi tercih ederek başarılı olmuştu.

Bu filmdeyse kendinizi, Playstation oynamak için zengin arkadaşının evine giden ama 1.5 saat boyunca onu izleyen fakir çocuk gibi hissediyorsunuz.

Kulağınızda sürekli “Bir tur da bana versene?”, “Bu leveli ben geçeyim mi?”, “Vermeyeceksen niye çağırdın?” sözleri çınlıyor.