07.05.2016

Nokta – 2

No Escape (2015)

Pierce Brosnan’ın çatıda yaptığı “ABD dış politikası kötüdür” temalı konuşmayla, benzer “Amerikalı aile yabancı diyarlara gider ve cehennemi yaşar” şiarıyla yapılmış zenofobi dolu filmlerden ayrışıyor.

Yine de filmin asıl yıldızının Owen Wilson’ın yamuk burnu olduğunu söyleyebilirim. Bir kez daha Wilson’ın burnuna bakmaktan filmden hiçbir şey anlamadım.

The Gunman (2015)

Sean Penn’in “Madem vücut çalıştım o halde sürekli soyunmalıyım” dediği ve izler izlemez unutacağınız zayıf entrikalı aksiyon. Ben unuttum, yazamıyorum.

The Man From U.N.C.L.E. (2015)

Bir sinema eleştirmeninin arada sırada yapması elzem olan “Madonna’nın Kocaları” retrospektifinde bir Sean Penn filmi izledikten sonra sıra Guy Ritchie’ye geldi.

Parçalı kurgusuyla tahmin edilebilir “sürprizlerini” başarısız icrası canımı sıktı ki kendini fazla zeki gösterme çabası filmin genel olarak olumlu ilerleyen eğlenceli havasına ufak kesikler attı.

Yine de, herkesin birbirinden kötü Almanca konuştuğu ancak “Almancan ne kadar da güzel” diyerek birbirlerine iltifat yaptıkları bir filmden bu kadar keyif almak beni şaşırttı.

İçimde Akan Nehir (2015)

Başrollerini Erhan Güleryüz ve Tuğçe Kazazahahahahahah…