14.02.2017

Nokta – 59

Lion (2016)

Dev Patel, 5 yaşında Kalküta sokaklarında kaybolmuş, Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilen ve öz ailesini bulmaya çalışan bir Hintliyi canlandırıyor. İlginç bir hikaye olduğunu kabul etmek lazım. O kadar ilginç ki, ne kadarının gerçek olup olmadığını kontrol etmiş olmasam kötü yazılmış bir senaryo derdim çünkü Hindistan ne kadar büyük olursa olsun ailesini bulmasının neden bu kadar zor olduğu konusu seyirciye asla geçmiyor.  Ailesini bulmak için savsak davranmış birisi için de duygulanamyor, içten içe bir garez besliyoruz. Rooney Mara’nın oynadığı karakterin silikliği ve Dev Patel ile tutmayan kimyası da filmi güdük kılıyor.

Hacksaw Ridge (2016)

Sürekli iyi ve banal arasında gidip gelen Mel Gibson, Hacksaw Ridge ile The Passion of the Christ (2004)’çılık oynamaya devam ediyor. Kendi inançları ile çelişmeyen işler yapmasında bir sıkıntı yok. Yeter ki bir sonraki filminde kendisini 2. Dünya Savaşında Auschwitz’te bir Nazi Subayı rolünde görebilelim.

The Girl With All The Gifts (2016)

Zombi filmlerine yeni bir soluk getirmek gittikçe zorlaşırken The Girl With All the Gifts, bunu başarmaya girişmiş ancak yetersiz senaryo, düşük bütçe ve sıradan yönetim yüzünden muvaffak olamamış ancak yine de keyifli bir seyirlik.