27.03.2017

Nokta – 65

Moana (2016)

Bizde henüz pek meşhur olmayan Lin-Manuel Miranda’nın güzel şarkıları sayesinde klasik Disney filmlerinin bir kopyası olmasına rağmen Moana, büyükler için de keyifli bir seyirlik olmayı başarmış. Hepsi bu.

Allied (2016)

Zemeckis’ten merakla beklenen ve hayal kırıklığı yaratan Allied’ı kostüm tasarımı, set dizaynı ve dönem filmi hissiyatı yaratma açısından başarılı olsa da başrol oyuncularının kimyalarının tutmaması veya ilişkilerini seyirciye satamamaları büyük bir problem. Allied vasat üstü olsa da unutulmaz olmayı başaramıyor.

Paterson (2016)

Jim Jarmuch’un Jim Jarmuch’luk yapmasını bekliyorsanız doğru adrestesiniz. Bir önceki filmi Only Lovers Left Alive (2013) – Sevenler Gece Ölür filmiyle tadımı kaçıran yönetmen, bu kez Night on Earth’ün (1991) otobüste geçeni ile bizleri selamlamış. Tarzına aşina olanlara tavsiye edilir.

Life (2017)

Alien’ımsı (1979) filmleri sevenlere güzel vakit vadeden Life, çok iyi bir film olabilecekken senaryoya karakter yazmayı unutulması ile derinden yaralanmış. Tüm eksiklerine rağmen Life, Türkçe adıyla Hayat: Beni neden yiyorsun?, yine de insanı bir süreliğine dünyadan uzaklaştırıyor.