07.05.2016

Nokta: 7

Star Wars: The Force Awakens

Bir Star Wars filminin bu kadar gelenekçi olmasını beklemiyordum açıkçası. Hikaye örgüsü ve karakterlere dair geri dönüşüm kutusunda ne varsa sağ tıklanıp “geri yükle” denilmiş. Ancak geri yüklenenlerde de biraz veri kaybı var. R2-D2 göreve.

Steve Jobs

Filmin herhangi bir anında sıkılmak pek mümkün değil. Senaryo başarılı, Danny Boyle kalitesinin de etkisiyle film, ırmak gibi akıyor. Belgesel arıyorsanız yanlış, iyi bir film izlemek içinse doğru adrestesiniz.

Force Majeure

Birçok sinemasever tarafından geçtiğimiz yılın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen Force Majeur, aile kavramının sosyo-kültürel kalıplarını kıramayan bir insanın kendi ruhunun dehlizlerinde kayb… Tabi ki öyle bir şey yok.

Seinfeld’in en komik bölümlerinden biri olan The Fire’ı yeniden çevirmenize gerek yoktu. Gülmedim.

Pan

Smells Like Teen Spirit ve Blitzkrieg Bop sahnelerinin yarattığı tonu devam ettirip Moulin Rouge’un izinden gitseydi çok farklı bir film izliyor olabilirdik. Bunun yerine kalan dakikalarda izlediğimiz vasat çocuk filmine geri döndük.

The Ridiculous 6

Numaralı bir western izlemek istiyorsanız The Ridiculous 6’i değil, The Magnificent 7 veya H8ful 8’i seyredin. Aradığınız western – komediyse, tercihiniz Blazing Saddles (1974) olsun.