09.12.2017

Nokta – 80

It Comes at Night (2017)

Trey Edward Shults, ikinci uzun metrajlı filminde set dizaynından renk paleti seçimlerine kadar usta işi bir filme imza atmış. Neyin gerçek neyin rüya olduğunun bilinmediği bir paranoya içinde debelenirken bir yandan da ergenliği ile mücadele eden Travis’in öyküsünü anlatırken sinemaskop’un kullanımı işlevsel ve başarılı. Yılın en iyilerinden.

Unlocked (2017)

Sanırım Michael Apted televizyon dizileri ve filmleri çeke çeke sinemaya aşinalığını kaybetmiş. Noomi Rapace’yi izlemek her zaman ilginç bir deneyim ancak film onun kalibresinden çok uzakta. Bir hafta sonra aklınızdan silinecek vasatlıkta.

Annabelle: Creation (2017)

Korku severler tarafından beğeni ile karşılaştığını anlayabileceğim kadar iyi çekilmiş “jump scare” sahneleri var. Bütün olarak bir dönem filmi olmanın da hakkının verildiğini düşünüyorum. Bana hitap etmese de korku filmlerine ilgi duyanlar bakabilirler.

Wakefield (2016)

Parlak bir fikirden yola çıkmış olmasına rağmen senaryo yetersiz. Bryan Cranston kendini boşa paralarken özellikle üçüncü perdede karakterin değişimi doğru temeller üzerinde yükselemiyor ve başarısız oluyor.