07.05.2016

Nokta – 9

The Intern

“Robert De Niro’nun canı eğlenmek istiyor ve Nancy Meyers’i kıramamış” demek isterdim ancak son zamanlarda oynadığı Motel, Heist gibi filmlere bakınca adamın ciddi bir kumar borcu olduğunu düşünüp üzülmüyor da değilim.

The Hateful Eight

Tarantino’nun 8. filmi. Biliyorsunuz bundan bir önce 7. filmini çekmişti. O yüzden bu 8. filmi. Bundan sonra 9. filmini çekecek. Belirttikleri iyi olmuş. İçimiz bilgiyle doldu.

Başyapıt değil ama çok iyi film ama bu senenin en iyi western’i Kurt Russell’ın aynı bıyıkla oynadığı başka bir film.

Bone Tomahawk

Kurt Russell’ın aynı bıyıkla oynadığı başka bir western. Karakterleri, The Hateful Eight (Tarantino’nun 8. filmi) tekiler kadar konuşmamalarına rağmen onlardan daha canlı duruyorlar. Yeniden çevrim çöplüğünde Korku – Komedinin Western fıçısına damıtıldığı bu güzelliği görmek taze bir nefes almak gibi.

The Revenant

“Birdman güzel filmdi ancak abartılmıştı, ne bu Oscar’lar falan?” diyorsanız, bekleyin. Henüz The Revenant’ı seyretmediniz. Çekimlerin zorlu şartlarda yapılıyor olması da seyirciyi ilgilendirmez. Filmin bu şekilde pazarlanması da şovdan başka bir şey değil. Yok Leo ciğer yemiş de bilmem ne. Biz Aksaray’da her hafta ciğer yeriz, kimsenin bize Oscar verdiği yok.

Nokta.