26.03.2018

Nokta – 90

Jumanji: Back To The Jungle (2017)

Jumanji’nin bıraktığı iz kimse için çok derin olmadı. Bu yüzden “Çocukluğumu mahvettiniz”cilerin ortaya çıkması zor.

Jumanji’nin devam filmi eli yüzü düzgün bir çocuk filmi. Bu şekilde bakılırsa da gayet anlaşılabilir bir film. Yetişkinler de yarı göz açık izleyebilir.

A Bad Moms Christmas (2017)

Bad Moms (2016) kötü bir filmdi.  Aynı yazar-yönetmen ikilisi ilk filmi yedilerse bunu da yerler diyerek bu kalıp işe girişmişler. Stereotipler üzerinden ilerlemeye çalışan bir kez bile gülümsetmeyen, samimiyetsiz, hesaplı bir fabrikasyon ürünü.

 

Downsizing (2017)

Payne “garip şeyler yapayım da ilgi çekerim” demeye devam ediyor. Küçülen insanlar söz konusu ise çevre, ekonomi, insan doğası üzerine söylenebilecek çok şey var. Bir bar sahnesi ile geçiştirilemeyecek meseleler bunlar. Film bizi Paul’ün motivasyonuna da ikna etmeyi başaramayınca iyi bir çıkış noktasının heba olduğu hissine kapılıyorsunuz

Annihilation (2018)

Alex Garland yönetmenden evvel bir yazar olmasının avantajını çok iyi kullanıyor. Ex-Machina ile yeni görevinde ne kadar mahir olduğunu kanıtlamıştı. Annihilation ile de hayal kırıklığına uğratmadığını ve Ex-Machina seviyesinde bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Film ile ilgili hiçbir fikriniz olmadan seyre koyulun. Bilimkurgu ve psikolojiye ilgi duyuyorsanız, elinize kolay kolay geçmeyecek bir fırsat var. Değerlendirin.