11.02.2017

Ortadoğulu Belgeselciler !f İstanbul’da Buluşuyor

 

16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin bu yılki yeniliklerinden biri de !f Doc Lab

!f İstanbul ve Yeni Film Fonu işbirliğiyle 22-23 Şubat tarihlerinde Soho House İstanbul’da gerçekleşecek !f Doc Lab, Türkiye’den ve Ortadoğu’dan belgesel yönetmenlerini bir araya getiriyor. !f Doc Lab’in dikkat çeken etkinliklerinden biri de Erol Mintaş ve Zaid BaQaeen’in yürütücülüğünde yapılacak “Akıllı Telefonla Belgesel Yapmak” başlıklı atölye! !f Doc Lab, Türkiye’den ve Ortadoğu’dan belgesel yönetmenlerini İstanbul’da buluşturacak.

!f İstanbul’un “bir soluklanma ve rahatlama ânı, destek ve güç veren bir ortamda birlikte geçirilecek bir zaman aralığı” olarak tanımladığı !f Doc Lab, yönetmenlerin hem birbirleriyle ve hem de uluslararası destek ağıyla daha yakın ilişkiler kurabilmeleri için bir fırsat yaratmayı amaçlıyor. !f Doc Lab kapsamında sektörün tanınmış isimleri, gelişme aşamasındaki projelere danışmanlık yapacak; diğer yandan, bütün zorluklara rağmen filmlerini gerçekleştirip hikâyelerini dünyaya ulaştırabilmiş yönetmenler, ilham ve başarı öykülerini paylaşacak.

Türkiye’den ve Ortadoğu’dan belgesel yönetmenlerini bir araya getirecek olan buluşma 22-23 Şubat tarihlerinde Soho House İstanbul’da gerçekleşecek ve yalnızca akredite olan belgeselcilerin katılımına açık olacak.