04.10.2020

Sonbaharın Rengi FİLMEKİMİ 7 Ekim’de Başlıyor

Filmekimi bu yıl 51 filmlik zengin programının yanında 15. yıla özel hazırlanan afişleriyle de dikkat çekiyor. Bu yıl “Sonbaharın Rengi Filmekimi” temasıyla hazırlanan afişlerde birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Juliette Binoche, Berenice Bejo, Angeliki Papoulia, Şebnem Bozoklu’nun yanı sıra Elijah Wood, Fırat Çelik ve Berk Hakman bu yıl Filmekimi rengine bürünerek afişlere yüzlerini veriyor.

Filmekimi, her yıl olduğu gibi, dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren zengin programıyla Ekim ayının en çok konuşulan sinema etkinliği olacak.  7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonla birlikte İstanbul dışında da Ekim ayı boyunca gösterimlerine devam edecek. İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi, bu yıl da Türkiye’nin farklı şehirlerindeki sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek. Filmekimi, bu yıl Ankara, İzmir, Bursa ve ilk kez Eskişehir’e de uğrayacak. Filmekimi 7-9 Ekim’de Ankara’da, 13-16 Ekim’de İzmir’de, 21-23 Ekim’de Bursa ve Eskişehir’de olacak.

Fransa’nın en ünlü oyuncularından, bu yıl Filmekimi programında Slack Bay / Ma Loute filminde rol alan Juliette Binoche, Artist ve bu yıl programda yer alan Sweet Dreams / Tatlı Rüyaların güzel oyuncusu Berenico Bejo, Yüzüklerin Efendisi serisinin yıldızı Elijah Wood, yönetmen Yorgos Lantimos’un Dogtooth / Köpek Dişi, Alpler ve The Lobster filmlerindeki performanslarıyla dikkati çeken Angeliki Papoulia yer alıyor.

Tüm şehirlerdeki Filmekimi biletlerine, 1 Ekim Cumartesi günü 10.30’dan itibaren Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi, Biletix web sitesi (biletix.com) ile Atlas ve Rexx sinemalarının gişelerinden ulaşılabilir. Filmekimi biletleri tüm satış kanallarında hizmet bedeli eklenmeden satışa sunulacak.

Filmekimi programında yer alan filmler:

 

Toni Erdmann / Maren Ade / Almanya-Avusturya

film ekimi

Julieta / Pedro Almodovar / İspanya

Julieta

Korkunun Gölgesi / Under the Shadow / Babak Anvari / Ürdün-Katar-İngiltere

under_the_shadow_2