02.05.2016

Wristcutters: A Love Story / İzlemek İçin 3 Neden

Wristcutters: A Love Story/ Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi (2006) izlemek için 3 Neden

Filmin ismi ve önsözü korkutmasın sizi. Sıcacık bir filmdir bu ve seyredeni kocaman bir gülümseme ile bırakır sonunda. Bu haftasonu şu bedbaht gündemimizden birazcık da olsa uzaklaşabilmeniz için bu film ideal!

3 Nedenime gelirsek:

Seyretmeden okuyup hayran kaldığım konusu: Naif kahramanımız Zia; kız arkadaşı Desiree’den ayrılınca yaşadığı acıya fazla dayanamaz ve intihar eder.. Ama acısını sonlandırmanın yolunu ölüm ile bulacağını düşünürken hiç beklemediği bir şekilde gözünü,sadece intihar edenlerin var olduğu ve gerçek yaşam kadar acımasız bir dünyada açar.. Ama Zia’nın içindeki umut, bu sırada ilginç bir şekilde Desiree’nin de intihar ettiği ve var olduğu dünya içine düştüğünü öğrenince yeşerir ve bu yeni dünyada tanıştığı bir rock şarkıcısı ve bir yanlışlık sonucu orada olduğunu ısrarla söyleyen sevimli ve güzel bir otostopçu ile birlikte büyük aşkı Desiree’nin peşinde yollara düşer.

Seyretmeden okuyup hayran kaldığım konusu:
Naif kahramanımız Zia; kız arkadaşı Desiree’den ayrılınca yaşadığı acıya fazla dayanamaz ve intihar eder.. Ama acısını sonlandırmanın yolunu ölüm ile bulacağını düşünürken hiç beklemediği bir şekilde gözünü,sadece intihar edenlerin var olduğu ve gerçek yaşam kadar acımasız bir dünyada açar.. Ama Zia’nın içindeki umut, bu sırada ilginç bir şekilde Desiree’nin de intihar ettiği ve var olduğu dünya içine düştüğünü öğrenince yeşerir ve bu yeni dünyada tanıştığı bir rock şarkıcısı ve bir yanlışlık sonucu orada olduğunu ısrarla söyleyen sevimli ve güzel bir otostopçu ile birlikte büyük aşkı Desiree’nin peşinde yollara düşer.

Arabanın yolcu koltuğunun altındaki kara delik...

Arabanın yolcu koltuğunun altındaki kara delik…

Nevi şahsına münhasır Tom Waits ve canlandırdığı deli Kneller karakteri ve filmin açılış sahnesindeki bu nefis müziği:

Nevi şahsına münhasır Tom Waits ve canlandırdığı deli Kneller karakteri ve filmin açılış sahnesindeki bu nefis müziği:

Şimdiden iyi filmler…

Unutmayın lütfen; “life sucks, love survies.”

https://www.youtube.com/watch?v=eBSn9UWJz2o