20.08.2020

2019’un Merakla Beklediğimiz Filmleri

Burak Şen

Once Upon A Time In Hollywood

Quentin Tarantino çok büyük bir şov hazırlıyor. Kurgusal bir olayın yanına gerçek yaşanmış bir vahşeti (Charles Manson ve Sharon Tate vakası) de bitiştirecek olan Tarantino şimdiye kadar filmlerinde görülmemiş kadar büyük isimlerle bir araya geliyor. Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, Margot Robbie, Al Pacino ve Kurt Russel film için ağzımıza bal çalan ekibin yalnızca bir kısmı…

Toy Story 4

Oyuncak Hikâyesi (Toy Story) 90lardan günümüze kadar anılarla doldurdu koca bir jenerasyonun zihnini ve şimdi son filmiyle belki de bize artık büyüdüğümüzü anlatacak olan acı bir final.

French Dispatch

Renklerin ve obsesifliğin sinemadaki karşılığı Wes Anderson; İkinci Dünya Savaşı sonrası Fransa’sında Frances McDormand, Natalie Portman, Tilda Swinton, Timothée Chalamet, Saoirse Ronan, Bill Murray ve Benicio Del Toro’yu toplayıp bir komedi filmine imza atacak desek?

Deniz İpek Çekderi

Once Upon a Time in Hollywood

Sadece eleştirmenlerin değil sinemayla bir şekilde ilgili neredeyse herkesin ağzını sulandıran bir film olduğu için. Oyuncularından tutun da bir Tarantino eseri olarak vaat ettiği heyecana kadar her şeyiyle beklenesi.

The Dead Don’t Die

Nevi şahsına münhasır yönetmen Jarmusch vampirlerle haşır neşir olduktan sonra – ki gayet özgün ve doyurucu bir haşır neşirlikti bu – şimdi de zombilere el atmış durumda. Yine son derece özgün bir şey ortaya çıkacağı kesin.

Sorry We Missed You

Sinemada Ken Loach samimiyeti diye bir olgu var. Sıradanlığın en zarif şekilde ölümsüzleşmesine bir kere daha tanık olmak için Sorry We Missed You.