20.08.2020

2019’un Merakla Beklediğimiz Filmleri

Selin Gürel

The Souvenir

Hiç kimseninkine benzemeyen filmler çeken Joanna Hogg, büyük zevkle takip ettiğim bir yönetmen. İki bölüm halinde planladığı The Souvenir’da eski filmlerine nispeten daha tanınmış isimlerle çalışacağı için, nihayet “az bilinen yönetmen” etiketinden kurtulacağını ve hakkının teslim edileceğini umuyorum. Tilda Swinton’ın kızı Honor Swinton-Byrne’ün performansını da merakla bekliyorum doğrusu.

Bergman Island

Mia Hansen-Løve, Bergman’ın adası Fårö, senaryo yazmaya çalışan bir çift… Modern sinemada, aşina olduğu dünyaları Mia Hansen-Løve kadar iyi anlatan başka bir yönetmen tanımıyorum.

The Lodge

Severin Fiala-Veronika Franz ikilisinin Ich seh ich seh / Ölümcül Oyun adlı gerilimlerinin tutkunu olduğum için, aynı türde çalıştıkları yeni filmleri The Lodge’u izlemek için sabırsızlanıyorum. Ayrıca Riley Keough’nun yeteneğinin boşa gitmeyeceği ilk film bu olabilir.

Şahinaz Edis

Once Upon a Time in Hollywood

Yönetmen ve oyuncu kadrosuna baktıktan sonra bu filmi merakla beklememek elde değil. Manson ailesinin de arka plandaki hikâyeye dâhil edilecek olması, Tarantino’nun elinden çıkacak bu yapımı fazlasıyla dikkat çekici kılıyor.

Joker

Joaquin Phoenix’i ekranda izlemek zaten bir keyifken birde onu Joker olarak izlemek ayrı bir deneyim olacak. Joker’in hikâyesi etrafında dönecek olan filmde karakterin nasıl işleneceği büyük merak konusu.

The Irishman

Martin Scorsese’nin yönetmen koltuğuna oturduğu filmde bir araya gelen Robert De Niro ve Al Pacino ikilisini yıllar sonra, farklı bir hikâyenin içinde beraber görecek olmak yeterince heyecan verici.