18.03.2021

Netflix’te İzleyebileceğimiz Farklı Kategorilerden Oscar Adayı Filmler

13. THE MIDNIGHT SKY

En İyi Görsel Efekt ve En İyi Ses dalında Oscar’a adaylık kazanan George Clooney imzalı The Midngiht Sky, iletişim kuramama, eve dönüşü bulamama, sevdiğimiz insanlarla bir arada olamama konularıyla yola çıkmıştır. The Midnight Sky, pandemi şartlarında yaşadığımız dönemden çok da uzak değil.

14. EUROVISION SONG CONTEST: THE STORY OF FIRE SAGA

En İyi Şarkı dalında Oscar’a adaylık kazanan The Story of Fire Saga,  David Dobkin’in yönetmenliğini yaptığı ve Andrew Steele ile Will Ferrell’in senaristliğini yaptığı, 2020 yılı Amerikan yapımı, müzikal-komedi türünde bir Netflix filmidir. Eurovision Şarkı Yarışması üzerine kurgulanan filmin baş rollerini kendilerine Eurovision’da ülkelerini temsil etme hakkı verilmiş İzlandalı şarkıcılar Lars Erickssong ve Sigrit Ericksdóttir’i temsil eden Will Ferrell ve Rachel McAdams paylaşmaktadır.

15. A LOVE SONG FOR LATASHA

En İyi Kısa Belgesel dalında Oscar’a adaylık kazanan A Love Song For Latas, 1992 yılında Los Angeles’da bir ayaklanmanın çıkması ve bu ayaklanmada öldürülen 15 yaşındaki Afrikalı-Amerikalı bir kız Latasha Harlins’in hayatını ve hayallerini keşfe çıkıyor.

16. IF ANYTHING HAPPENS I LOVE YOU

En İyi Kısa Animasyon dalında Oscar’a adaylık kazanan Netflix’in 12 dakikalık animasyon filmi If Anything Happens I Love You, kızlarının kaybıyla başa çıkan iki ebeveynin dokunaklı anlatısıyla dünya çapında övgü alan bir yapım. Yönetmenler, Will McCormack ve Michael Govier, kısa animasyon If Anything Happens I Love You’da Amerika’daki silahlı şiddet sorununa dikkat çekiyorlar.

1234