24.08.2022

21. Yüzyılın Haksızlığa Uğramış 20 Filmi

16. The Core (2003)

Nefret Edilme Nedeni: The Core absürt amacıyla, doğru olmayan bilimselliğiyle, ne olduğunu anlamadığımız yönlendirmesiyle nefret edilmeye yatkın bir film.

Neden Haksızlık: Film beklemediğiniz bir şekilde sürükleyici, bir facia filminde aradığınız bütün özellikler var ve kadrosu yetenekli oyunculardan oluşuyor.

Mükemmel sinema tam anlamıyla gerçekten kaçmakla ilgilidir. The Core mükemmel sinemanın örneği değil ama mükemmel aptallığı içinde ve farkında olunan yanlış mantığına rağmen sürükleyici bir film.

15. Twilight (2008)

Nefret Edilme Nedeni: Bu tür filmlerin türüne bakmadan direkt nefret etmek insanlar arasında popüler. Serinin devam filmlerinin kötü olması tüm filmin adının çıkmasına neden oldu.

Neden Haksızlık: Fakat ilk filme baktığımızda genç bir kızın bakış açısını farklı ve eşsiz bir yoldan incelediğini söyleyebiliriz.

Catherine Hardwicke’in ortalama yönetmenliği, oyuncuların sıradan performansına rağmen film o kadar da kötü değil. İnsanların çoğu önyargıyla filmi izlemeden yorum yapıyor. Fakat birinci filmden sonra devam filmlerini art arda izleyebiliyorsunuz ve bu bile bir başarı.

14. Daredevil (2003)

Nefret Edilme Nedeni: Bu filme olan nefreti anlamak biraz güç. Filmin hikayesi darmadağınık olsa da bu nefret edilmesi için güçlü bir sebep mi?

Neden Haksızlık: Yönetmenin kestiklerinin yayınlanmasıyla otuz dakikalık yeni görüntülere sahip olan Daredevil kült olmaya aday bir film.

Heyecanlı aksiyon sahneleri ve Michael Clarke Duncan’ın güzelce sergilenmiş kötü karakteri ile film izlemeye değer bir film.

13. The Matrix Revolutions (2003)

Nefret Edilme Nedeni: Birinci filmden sonra beklentiyi yükselten The Matrix, Revolutions ile Neo’nun hikâyesine tatmin edici bir şekilde değinmemesiyle ve kötü sonuyla filme iyi bir gözle bakılmasını zorlaştırıyor.

Neden Haksızlık: Fakat yine de aksiyon sahneleri ve görsel sinemasal tecrübe olarak film beklenileni karşılıyor. Sonu hayalkırıklığı olsa da, Zion karşılaşmasının yaptıklarını çözmek için uzun bir film gerekir.

Film çok daha iyi olabilirdi fakat küçük bir çabayla görebilirsiniz ki o kadar kötü bir film değil. Sadece çıtayı aşan bir filmden sonra gelen film bu olunca hayranlar ve eleştirmenler hayal kırıklıklarını gizleyemediler.