24.08.2022

21. Yüzyılın Haksızlığa Uğramış 20 Filmi

12. Eurotrip (2004)

Nefret Edilme Nedeni: Not Another Teen Movie gibi bu komedi filmi de daha önceki filmlerin gölgesinde kaldığı için pek tutulmamıştır.

Neden Haksızlık: Lakin sadece bu filme odaklandığınızda aslında filmin şaşırtıcı bir şekilde komik olduğunu göreceksiniz. Az bilinen fakat iyi kullanılmış oyuncularıyla, sürpriz isimlerle ve hafızanızda yer edecek şakalarıyla Eurotrip de gördüğü nefreti hak etmeyen filmler arasında.

11. Constantine (2005)

Nefret Edilme Nedeni: Çizgi romandan adaptasyon olan Constantine’i hayranlar, yerleşkeyi Los Angeles’a taşıması ve Keanu Reeves’in orijinal karakterden oldukça bağımsız olması gibi sebeplerden dolayı sevemedi.

Neden Haksızlık: Constantine kendine has ve güçlü aksiyon sahneleri ve önemli isimleri barındıran yardımcı oyuncularıyla oldukça başarılı bir yapım.

Reeves resmedilen karaktere uymasa da olayı absürtleştirmeden oyunculuk olarak normal bir iş çıkartıyor. Filmin izlenmemesi için bir sebep yok.

10. Speed Racer (2010)

Nefret Edilme Nedeni: The Matrix Revolutions’taki hatalarından sonra birçok insan Wachowski kardeşlerin Speed Racer ile başarılı olmasını bekliyordu fakat film gereksiz derecede fazla renkli olmasıyla ve anlaşılması güç konusuyla başarıdan çok eleştiri çekti.

Neden Haksızlık: Filmin mantığını bir kenara koyduğunuzda izlemeye değer sürükleyici görsel olarak büyüleyici bir şey ortaya çıkıyor. Film Wachowski kardeşlerin istediği doğrultuda gitmiş. Anlatıcı açısında bütünlük koymaktan çok size teknik ve görsel şölen sunuyor.

9. Prometheus (2012)

Nefret Edilme Nedeni: Filmin, Alien dünyasından öncesini anlatan bir film şeklinde tanıtılması üzerine insanlar beklenti içine girdi fakat film çıktığında insanların Alien serisinden çok farklı bir dünya bulması izleyicileri hayal kırıklığına uğrattı.

Neden Haksızlık: İnsanlar şikayet etmekte haklılar fakat asıl göze çarpan ayrıntı ise Prometheus kötü bir film olmaktan çok uzakta bir yapım. Baştan sona göz alıcı sahneleriyle film oldukça ilgi çekici.

Michael Fassbender’in dikkat çeken performansı ve Ridley Scott’ın yeteneğiyle Prometheus izlenmeye değer bir film.