16.05.2016

2015’in Gözden Kaçan Filmleri

Her yılın sonunda yapılan ve o yıl içinde izlediğimiz filmlerden oluşan “en”ler listeleri aralık ayının vazgeçilmezleri arasındadır. Bizim de ocak ayına bıraktığımız ve vazgeçilmez olmasını dilediğimiz bir dosyamız var: “Gözden Kaçanlar”.

İlkini geçen yıl yaptığımız dosyamızın ikincisi yine sizlerle… Bizlerden yazılarını ve fikirlerini esirgemeyen sevgili sinema yazarlarıyla birlikte oluşturduğumuz dosyamızda sizlere 2015 yılında gerek vizyon gerekse çeşitli festivallerde izlediğimiz filmlerden bir seçki yaptık. Bu seçkide elbette ki kriterimiz, listemize eklediğimiz filmlerin yeterince ilgi görmediğini düşünmemizdi. Her yazar, seyircinin veya eleştirmenlerin dikkatinden kaçan film/filmleri derledi ve kısa da olsa üzerine birkaç kelam ederek sizlerin dikkatinden kaçmaması gereken yönlerini anlattı.

Bu güzel dosyanın oluşumuna katkı koyan Ahmet Belkıran, Ali Ulvi Uyanık, Alper Turgut, Burak Göral, Ercan Dalkılıç, Gökhan Gök, Gökşen Aydemir, Haktan Kaan İçel, Halil İbrahim Sağlam, Hande Kara, İbrahim Tosyalı, İnci Tulpar, Kaya Özkaracalar, Kerem Akça, Melis Zararsız, Murat Dural, Müjde Işıl, Numan Serteli, Onur Kırşavoğlu, Seçil Toprak, Selin Gürel, Serdar Akbıyık, Serdar Durdu, Tuba Büdüş, Tuğba Nur Yıldırım, Tuğçe Madayanti Dizici, Tümer Topal ve Zekican Sarısoy‘a teşekkür ederiz.

Dosya editörü: Hülya Yoldaş