19.05.2016

Merakla Beklediğimiz Bilimkurgu Uyarlamaları

Revival – Stephen King

Story of Your Life – Ted Chiang

Nebula ve Hugo ödüllü Ted Chiang’ın kısa hikayesinden uyarlanacak Story of Your Life’da, Amy Adams’ın karakterinin başını çekeceği dilbilim uzmanları, bir dizi uzaylı aracının dünyaya çarpmasından sonra
bu yaratıkların yolcuğunu öğrenmek üzere işe alınıyor. Prisoners’la hayatımıza giren Denis Villeneuve’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin 2016 içinde vizyona girmesi bekleniyor.

Cell – Stephen King

Gizemli bir cep telefonu sinyaliyle dünyanın kaosa süreklenmesini konu alan bu teknofobik korku hikayesinin sinema uyarlamasında Samuel L. Jackson, John Cusack, ve The Hunger Games’den tanıdığımız Isabelle Fuhrman yer alıyor. Yönetmenliği ise Tod Williams üstlenecek ve aynı zamanda Stephen King ile birlikte senaryoyu yazacak.

Ready Player One – Ernest Cline

Dünyanın enerji krizi yüzünden sefil olduğu 2045 yılında, popüler bir oyun sistemi yaratıcısı ölür ve geride milyonlar bırakır. Ödülü kazanmak için başlatılan sanal yarışmaya katılanlar  kelimenin tam
anlamıyla ölümüne rekabete girişirler. Heyecanla beklenen uyarlamanın yönetmen koltuğunda Stephen Spielberg otuyor, senaryo ise yazarın kendisine emanet. Filmin oyuncu kadrosunda Me and Earl and the Dying Girl ile kalpleri çalan Olivia Cooke bulunuyor. Baş karakter Wade Watts içinse, henüz belli olmasa da, Nick Robinson’ın adı geçiyor.

20,000 Leagues Under the Sea – Jules Verne

Ünlü denizaltısı ile seyahat eden Kaptan Nemo’nun dev deniz canavarıyla mücadelesini anlatan Jules Verne’ün kült romanı daha önce 1954 yılında sinemaya uyarlanmıştı. Yeni uyarlama David Fincher’ın
parmaklarının arasından kayıp, şu sıralar X-Men: Apocalypse’ın post prodüksiyonuyla uğraşan, Bryan Singer’ın kucağına düştü. Ekiple ilgili hala belirsizlikler olsa da filmin prodüksiyonunun sonbaharda başlaması bekleniyor.

Revival – Stephen King

The Fault in Our Stars’ın yönetmeni Josh Boone, yine bir Stephen King uyarlaması olan The Stand’i, Revival’ı çekmek için ertelediğini duyurdu. Bilimkurgu unsurlarını bolca kullanan Revival, karısı ve çocuğunun ölümünden tanrıyı sorumlu tutan bir rahibin bu olaydan sonra yaşadığı yeri terk edip, birtakım deneyler yapmaya başlayıp deliliğin içinde kaybolmasını anlatıyor.