19.05.2016

Merakla Beklediğimiz Bilimkurgu Uyarlamaları

Rant – Chuck Palahniuk

Rant – Chuck Palahniuk

Chuck Palahniuk’un Fight Club’ından bile daha garip olan bilim kurgu romanı Rant’ın hakları 2014 yılında James Franco tarafından satın alınmıştı. O günden beri projeyle ilgili herhangi bir haber alınamadı ancak umutlarımız tam olarak sönmüş değil. Bunun sebebi de James Franco’nun herhangi bir insandan daha çok gelişmiş tat ve koku duyularına sahip, kötü kahraman olarak adlandırabileceğimiz Buster Casey karakteri için mükemmel bir tercih olması.

1984 – George Orwell

Daha önce de sinemaya uyarlanan bu klasik distopik roman bir kere daha yeni uyarlanmasıyla beyaz perdeye geri dönebilir. 2012 yılında birkaç Hollywood prodüksiyon şirketi 1984’e bir film daha yapmak için bir araya gelip romanın haklarını satın aldı. 2012 yılından beri projeden bir haber alınmasa da kitabın isminin büyüklüğü de düşünülünce yeni bir 1984 filminin geleceğine kesin gözle bakılıyor.

Time Salvager – Wesley Chu

Chu’nun Time üçlemesinin ilk romanı Time Salvager, insanlığın sadece güneş sisteminde var olmaya çalıştığı post-apokaliptik geleceği değiştirmek için zamanda yolculuk yapması istenilen bir suçluyu anlatır. Romanın hakları Paramount tarafından satın alındı ve çekilecek filmin yönetmenliğini Michael Bay’in yapması kararlaştırıldı.

Fortunately, the Milk – Neil

“Zaman yolculuğu hikayesi ve kahvaltı gevreği” olarak tanımlanan Gaiman’ın bilim kurgu çocuk kitabı, live-action/animasyon karışımı olarak uyarlanacak. Johnny Depp’in başrolünü oynaması ve uyarlamanın yönetmenliği de Shaun of the Dead’in yönetmeni Edgar Wright’ın yapması düşünülüyor. Hala görüşmelerin devam etmesine rağmen proje gelişmekte gibi duruyor.

The Destroyer – Warren Murphy & Richard Sapir

The Destroyer serisinin kahramanı eski polis Remo Williams, düşmanlarla cyborg gibi dövüşebilmesi, androidler gibi şekil değiştirebilmesi ve genetik olarak Weretiger’a dönüşebilmesi için hükümet tarafından ölmüş gibi gösterilir. 2014 yılında Iron Man 3’ün yönetmeni Shane Black’in uyarlamayı yönetmesi kararlaştırıldı.

Kaynak: outerplaces