19.05.2016

Merakla Beklediğimiz Bilimkurgu Uyarlamaları

Robopocalypse – Daniel H. Wilson

The Stand – Stephen King

Josh Boone, King’in kült romanı The Stand’i de sinemaya uyarlayacaktı ancak filmin geleceği şimdilik belirsiz. Boone verdiği demeçte senaryoyu yazdığını ve hala kendini projenin içinde gördüğünü söyledi. Matthew McConaughey’i Randall Flagg rolünde izleyeceğimiz projenin hala biraz daha zamana ihtiyacı varmış.

The Forest of Hands and Teeth – Carrie Ryan

Game of Thrones’un Arya’sı Maisie Williams’ın başrolünde yer alacağı film, bilinmeyen bir felaket sonrasında insanların çoğunun beyinsiz canilere dönüştüğü bir zamanda geçiyor. Divergent, 28 Days Later ve The Village karması olan filmin prodüksiyonuna yıl içinde başlanması bekleniyor.

The Forever War – Joe Haldeman

The Forever War önce Fox ve Ridley Scott’ın projesiydi, yıllar süren keşmekeşten sonra film hakları Warner Bros.’a geçti. Geçen Mayıs ayındaki duyurudan sonra bir daha haber alamamıştık ama filmin gerçekleşeceğine dair yeni bilgiler var. Prometheus’un yazarlarından Jon Spaihts’ın senaryolaştıracağı kitabın baş kahramanı William Mandella ise Channing Tatum tarafından canlandırılacak. Joe Haldeman’ın kitabında asker William Mandella binlerce ışık yılı
uzaklıktaki bir savaşa gönderilir, döndüğünde Dünya’da yüz yıllar geçmiştir ve hiçbir şey eskisi gibi değildir.

The Gone World – Thomas Sweterlitsch

Sweterlitsch’in ilk romanı Tomorrow and Tomorrow’un başarısından sonra yeni çıkacak kitabı The Gone World’ün henüz çıkış tarihi belli olmadan film hakları satın alındı. Kitabın zaman yolcuğu hakkında olacağı haricinde içeriği hakkında pek bir şey henüz bilinmiyor. Hem filmin hem de kitabın çıkış tarihi belli değil ancak filmin yönetmenliği için Neil Blomkamp’ın adı geçiyor.

Robopocalypse – Daniel H. Wilson

Robopocalypse projesini -süresiz- olarak erteleyen Stephen Spielberg, projenin ölmediğini sadece elindeki diğer işlere odaklandığını söylemişti. Son haberlere göre Drew Goddard filmin senaryosunu yazacak, başrollerde ise Chris Hemsworth ve Anne Hathaway’i göreceğiz. Bunlara rağmen, filmin çekileceğinin hiçbir garantisinin olmadığını da ekleyelim.