19.05.2016

Merakla Beklediğimiz Bilimkurgu Uyarlamaları

The Atlantis Gene – A. G Riddle

Yukikaze – Chohei Kambayashi

JAM adlı uzaylı güçlerin Antartika üzerinde açılan geçiş sayesinde yeryüzüne gelip Dünya’yı harap ettikleri bir gelecekte geçen Yukikaze’in başrolünde Tom Cruise’un yer alacağı duyurulmuştu. Edge of Tomorrow’un yapımcısı Tom Lassally de projede yer alıyor. Filmin gerçekleşeceği kesin ancak başka bir şey henüz bilinmiyor.

Tomorrow and Tomorrow -Thomas Sweterlitsch

Bir bilim kurgu, gerilim kitabı olan Tomorrow and Tomorrow, kıyamet sonrası Pittsburg’da eşi ve doğmamış çocuğu ile birlikte geçmişini yeniden yaşayan bir adamı anlatır. Geçen yıl yayınlanan kitap Raymond Chandler, Philip K. Dick, ve Haruki Murakami gibi isimlerle karşılaştırıldı. TriStar kitap çıktıktan kısa bir süre sonra haklarını satın aldı ancak proje üzerinde henüz bir gelişme kaydedilemedi.

The Atlantis Gene – A. G Riddle

A.G Riddle’ın The Atlantis Gene ile başlayan bu serisi, bir salgını önlemek için insanlığın kökeninin anahtarını elinde tutan bir genetikçi ve bir terörle mücadele ajanı etrafında döner. Serinin haklarını CBS film 2014 yılında satın almıştı ancak o günden beri hiçbir gelişme sağlanılamadı.

Wool – Hugh Howey

Wool’un dünyasında insanlık kıyametten sonra dünya yüzeyinin altında, içerisinde 144 hikaye barındıran yeraltı şehri Silo’da yaşamını devam ettirir. Hakları 20th Century Fox tarafından alınan kitabın adı Ridley Scott ve Steve Zaillian gibi büyük isimlerle anıldı ancak uyarlama ile ilgili henüz hiçbir resmi açıklama yapılmadı.

Little Brother – Cory Doctorow

Bilimsel bir araştırma niteliği de taşıyan roman Little Brother, İç Güvenlik Saldırıları Bölümü’ne yapılan terörist saldırıları sırasında yaşayan dört gencin hayatına odaklanır. Romana Creative Commons lisansı altında ücretsiz bir şekilde ulaşılabiliyor. Ayrıca romanın hakları beyaz perdeye uyarlanma amacıyla AngryFilms tarafından satın alındı.