12.01.2021

Heyecanla Beklediğimiz 2021 Filmleri

2020 yılı her açıdan olduğu gibi sinema yönünden de pek iyi geçmedi. Koca bir yıl, gündemde olacağına inandığımız filmlerin, beklediğimiz yapımların vizyon tarihlerinin ertlelendiğini duymakla geçti diyebiliriz. Dolayısıyla merak ettiğimiz çoğu film de 2021 yılına kaldı. Bunun yanında 2021 için de bizi epey heyecanlandıran yapımlar söz konusuydu.

Pera Sinema olarak biraz 2020’den gelen ve bu yıla sarkan biraz da 2021’de vizyona çıkarılması planlanan filmlerden bir seçki yapmak istedik. Seçkimiz, “Heyecanla Beklediğimiz 2021 Filmleri” başlığını taşıyor ve siz de şimdide emin olabilirsiniz ki bu dosyanın domine edecek filmler aslında kulağınıza ve gözünüze yabancı değil.

Yazarlara 2021 vizyonunda izlemek istedikleri, onları heyecanlandıran filmleri sorduk ve seçimlerini bir filmle sınırlamalarını istedik. Haliyle bu durum yazarları epey zorladı. İşin güzelliği de bu değil mi ama?

Dune, No Time To Die, A Quiet Place 2 gibi vizyonu bu yıla sarkan filmler yanında 2021’de yeni yeni duyacağımız filmler seçkimizde mevcut. Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve sizi dosyamızla baş başa bırakıyoruz.

Batuhan İZMİRLİ

Matrix 4

Bilim kurgu türünün en çarpıcı filmlerinden biri olan Matrix serisine yeni bir hikâyenin eklenecek olması fazlasıyla merak uyandırıcı. Matrix gibi kültleşmiş filmlerin yenileri çıktığında genel olarak ana hikâyeye ve hayran kitlesine göz kırpıp sadece eski hikâyeden beslenmeyi tercih ederler; bu ana hikayeye bağlı kalma isteği bu gibi üst seviye filmlere eklenen her yeni hikâye aslına yaklaşamayacağı için özgünlüğü bir kenara bırakıp bir nevi “tribünlere oynamak” durumundan ileri gidemiyor. Umarım bu sefer daha iyi bir hikâye anlatımıyla karşılaşabiliriz.