12.01.2021

Heyecanla Beklediğimiz 2021 Filmleri

Tuğba Nur YILDIRIM

The Power of the Dog

En son Top of the Lake dizisinin yönetmen koltuğunda gördüğümüz Jane Campion’ın son filmi The Power of the Dog 2021’de şahsen en çok beklediğim filmler arasında. Bright Star’dan beri sinemadan uzak kalan Campion’ın son filminin kadrosunda Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Frances Conroy, Keith Carradine, Kodi Smit-McPhee yer alıyor.

Bir roman uyarlamasıyla dönecek olan Campion’ın filmi Netflix’de izlenebilecek. Gönül ister ki, Campion’ın adı Cannes gibi festivallerde de geçsin fakat filmin Netflix’de gösterilecek olmasının festivallere kabulünü etkileyebileceği söyleniyor. Filmin konusuna dair de şu an için tek bildiğimiz, Montana’da bir çiftliği olan iki kardeşin arasının kardeşlerden birinin evlenmesiyle bozulması üzerine gelişen olayları konu alması. Dört başı mamur bir Jane Campion filmi izlemeyeli epey zaman olduğu için Campion’ın özlemimizi giderecek bir filmle dönmesini bekliyoruz.

Tümer TOPAL

The Beatles: Get Back

Pop müzik tarihinin tartışmasız en önemli gruplarından biri olan The Beatles’ın 1970 tarihli “Let It Be” albümünün yapım aşamasını konu alan The Beatles: Get Back (2021), Peter Jackson yönetmenliğinde karşımıza çıkacak.

Covid-19 salgını yüzünden ilk gösterimi 4 Eylül 2020’den 27 Ağustos 2021’ye çekilen belgeselin önemli bir kısmını da Londra’da bulunan Apple Records çatısında verdikleri 42 dakikalık efsanevi konserin tamamı oluşturacak.

Jackson’ın yayınladığı ve daha önce gün yüzü görmemiş görüntülerin yer aldığı bir tanıtımda, kayıtlar sırasında Beatles üyelerinin çocuklar gibi gülüp eğlendikleri hallerini görmek dahi bu film için tüm müzik severleri heyecanlandırmayı başardı.