12.01.2021

Heyecanla Beklediğimiz 2021 Filmleri

Seçil TOPRAK

3000 Years Of Longing

George Miller’dan fantastik unsurlar taşıyan epik bir film…. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi?

Mad Max: Fury sonrası adı türlü türlü Mad Max projeleriyle anılan George Miller, Mad Max spin-off’u Furiosa öncesi 3000 Years Of Longing filmiyle çıkacak karşımıza. Filmin henüz bir vizyon tarihi yok ama Furiosa’nın 2023’e ertlenmesi, bu filmin de en azından bu yılın sonlarına doğru gösterime girecekmiş izlenimi uyandırıyor. Biz umalım da belki ümitlerimiz gerçek olur.

3000 Years Of Longing sadece kamera arkasındaki George Miller ile değil oyuncu kadrosuyla da dikkati çekecek bir film. Filmin başrolleri Tilda Swinton ve Idris Elba’nın… Bu iki isim bile bu filmi heyecanla beklememiz için çok iyi bir neden. Bu arada senaryoyu da Miller’ın yazdığını ekleyelim.

Çevirisiyle Üç Bin Yıllık Özlem anlamına gelen film umarız ki bizi fazla özletmez.

Seza K. YALÇINKAYA

Pinocchio

Gerçeküstü atmosferler yaratmaktaki başarısıyla bilinen Guillermo del Toro bu sefer Pinocchio’nun yönetmen koltuğunda. 1930’lar İtalya’sında geçen hikâye için yönetmenin karanlık bir fantastik atmosfer tasarladığı söyleniyor. 35 milyon bütçeyle, stop-motion tekniğiyle yapılan filmin çekimleri Ekim 2019’da tamamlandı. Yayıncı Netflix’in açıklamasına göre 2021 senesinde vizyona girecek ama kesin tarih henüz belli değil.

Filmden görsellere bakınca beklentiye girmemek mümkün değil. Hele ki stop-motion işlere meraklıysan. Çocukluğumuzun basitçe ders veren hikâyesi bakalım böyle yaratıcı bir ekibin elinde nasıl bir dönüşüme uğradı.

Film ve filmin yaratıcı ekibi hakkında daha fazla bilgi almak istersen, IMDB şöyle ayrıntılı ama kısa bir video hazırlamış, tıklayabilirsin.

imdb