25.09.2016

Filmekimi’nde Bu Filmleri Kaçırmayın

1881_e780x420

İbrahim Tosyalı

Hunt For The Wilderpeople / Vahşiler Firarda

What We Do In The Shadows gibi son yılların en özgün ve kaliteli komedi filmine imza atan Taika Waititi’nin yeni filmi Hunt For The Wilderpeople da her ne kadar komedi filmi olarak geçse de son filme göre daha genele hitap eden bir film. Aldığı yorumlarla ve genel geçer kritiklerde elde ettiği puanlarla çok şey vaat eden film, 2017’de yeni Thor filmiyle de karşımıza çıkacak Waititi’nin yükselen kariyerinin habercisi olabilir.

Arrival

21. yüzyılın en önemli yönetmenlerinden Denis Villeneuve’nin bilim – kurgusu Arrival, gösterildiği tüm festivallerde ortalığı salladı. Farklı türlerde filmler çekmesine rağmen kalitesinden ödün vermeyen yönetmen, bilim-kurgu türünde de bekleneni karşılamış gibi. Son dönemde her yıla damga vuran bir bilim-kurgu filmi var. 2016’da da bu Arrival olacak gibi.

Captain Fantastic / Kaptan Fantastik

Konusu ve fragmandaki atmosfere dayanarak naif bir hikayeyi oldukça renkli sunan Captain Fantastic, büyük çoğunluğun içini ısıtacak bir film. Viggo Mortensen’in senaryoyu okuduktan sonra “Okuduğum en özgün öykü” dediği Captain Fantastic gün geçtikçe değerini bulacak bir film görüntüsünde…